Menu
CHIP Speedtest

Záplata pro Service Pack 1

15.04.2011 21:40 | Redakce Chip
Záplata pro Service Pack 1
Service Pack od Microsoftu určený pro Windows 7 jsme vám přinesli již v minulém čísle. Nyní jsme jej doplnili a rozšířili ještě my.

Service Packy od Microsoftu jsou velmi rozdílné. Ve Windows Vista byl Service Pack skutečným záchranným lanem – došlo na výměnu celého jádra systému! Jindy je Service Pack jen souborem záplat, jako tomu bylo v případě Windows XP. Mimochodem, platí pravidlo, že čím důležitější je Service Pack, tím horší byl původní operační systém. Nyní je zde tedy balíček servisních záplat pro Windows 7. Uživatelům domácích počítačů však přináší jen záplaty. Nové funkce získávají pouze serverové varianty systému.
Domácí uživatelé však mohou využít SP1 pro vytvoření nového instalačního DVD systému, který již bude balíček záplat obsahovat (návod najdete v článku). Nicméně si myslíme, že Microsoft promarnil příležitost pro výraznější vylepšení Windows 7. Součástí balíčku mohl být nový Internet Explorer (Microsoft ještě nikdy neaktualizoval prohlížeč pomocí Service Packu), přidána mohla být podpora pro rozpakování souborů RAR – tyto archivy Microsoft stále ignoruje. To chceme změnit a ukážeme vám, jak potřebné funkce do servisního balíčku přidat. Vše potřebné přitom najdete na Chip DVD.
Článek o vylepšení Windows 7 SP1 najdete v Chipu 5/2011, který vychází 22. dubna 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání