Menu
CHIP Speedtest

Zbavte se nejhorších virů

11.11.2010 10:37 | Redakce Chip
Zbavte se nejhorších virů
Ukážeme vám nejčastější cesty, kterými do počítačů proniká malware, a ukážeme vám, jak je zabezpečit. Jako bonus přidáme několik praktických nástrojů na vyčištění a zabezpečení počítače.

Malware ohrožuje naše počítače z různých zdrojů. Otázkou pouze zůstává, kudy se do systému dostane. Chip vám ukáže nejčastější cesty, kterými hrozby do počítačů pronikají. Například iInternet používají téměř dvě miliardy lidí. To jsou dvě miliardy potenciálních obětí malwaru, který má spadeno na jejich cenná data, tedy hesla k účtům webových služeb, čísla kreditních karet a PIN k platebním kartám – to vše mohou hackeři snadno zpeněžit. Nejjednodušší způsob, jak ukrást data, je prostřednictvím infikované webové stránky nebo pomocí speciálně upravených souborů – například ve formátu „PDF dokumentu“. Dalším způsobem šířením malwaru, zažívajícím „renesanci“, je využití USB disků – starší počítačoví uživatelé si nemohou nevzpomenout na podobné způsoby „infekce“ pomocí disket…
Chip vám ukáže, jak pomocí těchto tří oblíbených cest standardní virus infikuje počítač a jak se lze před touto hrozbou chránit.

Článek najdete v Chipu 12, který vychází 19. listopadu 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání