Menu
CHIP Speedtest

Zbraně hackerů

14.08.2012 15:40 | Redakce Chip
Zbraně hackerů
Viry a trojské koně jsou opravdu nebezpečné hackerské nástroje. Skutečná síla datové mafie však závisí na nedbalosti uživatelů počítačů.

Marano, Neapol, konec března letošního roku. Když karabiníci zaútočili na luxusní sídlo na kopci na okraji města, mysleli si, že mají v hrsti jednoho z nejnebezpečnějších mafiánských bossů. Prohledali celé sídlo, hledaného mafiána ale nenašli. O něco později si jeden z policistů všiml, že manželská postel je ještě teplá a na stolku leží podivně vypadající ovládání. Zkusil ho použít, a místo spuštění TV či hudebního přehrávače se otočila zrcadlová skříň, za kterou se hledaný Antonio Cardillo, šéf neapolského klanu Camorry Lo Russo, skrýval.

O podobně snadném nalezení šéfů internetové mafie si IT bezpečnostní experti mohou nechat jen zdát. V této oblasti jsou internetoví zločinci podstatně dále než Camorra a Cosa Nostra dohromady: hackeři už dávno nejsou amatérští studenti nebo nudící se teenageři jako „skript kiddies“.

Jde o profesionální obchodníky a programátory, kteří mají rozsáhlou podporu, schopnou například zajistit pronájem firemních prostor. Tento „paralelní“ internetový svět existuje mimo rámec pozornosti běžných surfařů, má vlastní komunikační kanály a funguje podle svých vlastních zásad.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání