Menu
CHIP Speedtest

Zemřel Steve Jobs. Zakladatel a vizionář společnosti Apple

06.10.2011 05:38 | Redakce Chip
Zemřel Steve Jobs. Zakladatel a vizionář společnosti Apple
Legendární spoluzakladatel a dlouholetý ředitel společnosti Apple Steve Jobs ve věku 56 let zemřel. Podlehl rakovině slinivky břišní.

Společnost Apple informovala o této smutné zprávě v krátké tiskové zprávě: "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že Steve Jobs zemřel," uvedla společnost. "Stevova genialita, nadšení a energie byly zdrojem nespočetných inovací, které obohacují a zlepšují celý náš život. Díky Stevovi je svět o tolik lepší." Steve Jobs dlouhá léta bojoval neúspěšně s rakovinou slinivky břišní, v roce 2009 podstoupil transplantaci jater.

Steve Jobs se narodil v San Franciscu (USA) v roce 1955. Jeho biologičtí rodiče jej dali k adopci a následně jej adoptoval americký pár Paul a Clara Jobsovi. Vyrůstal v srdci Silicon Valley, Mountain View a Cupertino.

 

Steve Jobs se narodil 24. února 1955 a zemřel 5. října 2011.

 

V roce 1976 společně se Stevem Wozniakem, Ronaldem Waynem a Armasem Cliffordem Markkulou založil společnost Apple Computer.

24. srpna 2011, Steve Jobs oznámil, že ze zdravotních důvodů již nemůže pokračovat v plnění svých povinností a společnost Apple opustil. Na jeho místo nastoupil Tim Cook, který se dá označit za syna Steva Jobse, jelikož si ho pro nástupnickou funkci vychoval.

Citáty Steve Jobse
  • „Buďme měřítkem kvality. Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, kde se dokonalost očekává.“
  • „Tlačítka na obrazovce jsme udělali tak lákavá, že máte chuť je olíznout.“
  • „Vždycky jsem chtěl u všeho, co děláme, vlastnit a kontrolovat primární technologii.“
  • „Chci rozezvučet vesmír.“
  • „Lidé často nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážete.“
  • „Musíte v něco věřit: instinkt, osud, život, karmu, cokoliv.“

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs

 

Steve Jobs představuje Apple Macintosh, 1984

 

Zarmoucený Bill Gates a Barack obama

Lítost z důvodu úmrtí, mimo jiné vyjádřil i Bill Gates: "Zpráva o smrti Steva Jobse mě hluboce zasáhla. Melinda a já chceme vyjádřit upřímnou soustrast rodině, přátelům a všem, které Steve ovlivnil svou prací. Steve a já jsme se poprvé potkali před 30 lety. Byli jsme kolegové, konkurenti i přátelé."

Steve Jobs

"Michelle i já jsme zarmouceni zprávou o smrti Steva Jobse. Steve patřil k největším americkým inovátorům - dost statečný na to, aby myslel jinak, dost odvážný na to, aby uvěřil, že změní svět, a dost talentovaný, aby to mohl uskutečnit," napsal prezidentský pár na blogu Bílého domu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání