Menu
CHIP Speedtest

Získání obrázků v plné kvalitě z textového dokumentu

23.05.2013 16:15 | Redakce Chip
Získání obrázků v plné kvalitě z textového dokumentu
Obdrželi jste „wordovský“ dokument s obrázky, které byste potřebovali. Ve Wordu ale tlačítko „Uložit jako“ nenajdete. Jak si poradit?

Posílání obrázků ve Wordu je „specialitou“ především starších a méně zkušených uživatelů. Leckdo je pak překvapen, když obdrží e-mail o objemu 10 megabajtů s „doc dokumentem“ plným grafiky. Nepříjemné navíc je, že získat snímky z textového dokumentu v dobré kvalitě není triviální záležitost.

V některých případech totiž překvapivě nefunguje klasické zkopírování obrázku do schránky a vložení do grafického programu. Za vyloženě nouzové lze označit použití „otisku obrazovky“ pomocí klávesy [PrintScreen].

Nejlepším řešením tak je uložit „wordovský“ dokument ve formátu HTML. Nejprve klikněte na tlačítko „Office“ (ve starších verzích programu na nabídku „Soubor“) a poté zvolte příkaz »Uložit jako«. V nabídce Uložit jako typ poté změňte standardní formát na „Webová stránka“. Poté Word uloží text ve formátu HTML. Ve složce, do které jste soubor uložili, bude vytvořena složka s názvem „nazevdokuemntu-soubory“, ve které najdete nejen malé náhledy ve formátu JPG, ale také obrázky v plné kvalitě uložené ve formátu PNG.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání