Menu
CHIP Speedtest

Zjištění problémů s Windows

15.02.2013 04:15 | Redakce Chip
Zjištění problémů s Windows
Ve Windows XP jste pomocí systémových nástrojů pravidelně zjišťovali, zda je systém v dobré kondici. Ve Windows 7 už ale tuto možnost v nabídce »Ovládací panely | Systém | Vlastnosti systému« nenajdete.

Ve Windows 7 je přístup k detekci chyb jednodušší. Ovládací panel „Hlášení a řešení problémů“ je totiž nyní součástí Centra akcí, místa v systémové liště, kde se zobrazují výstrahy a ze kterého lze provádět akce pro zajištění bezproblémového běhu Windows. V Centru akcí si můžete nejen prohlédnout důležitá oznámení o nastavení zabezpečení a údržby, ale také získat informace o specifických položkách systémového nastavení. Přístup k Centru akcí můžete získat kliknutím na jeho ikonu se symbolem vlaječky, umístěnou v oznamovací oblasti na hlavním panelu. Pokud se v počítači objeví problém, který byste měli řešit, objeví se v centru akcí oznámení. Ponecháte-li navíc na ikoně ukazatel myši, zobrazí se všechna oznámení z poslední doby.

Jestliže potřebujete prověřit stav počítače, proklikejte se na nabídky na »Start | Ovládací panely | Systém a zabezpečení«.  Zde zvolte příkaz »Zkontrolovat stav počítače« a vyčkejte do ukončení skenu systému.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání