Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení boční lišty na druhém monitoru

21.10.2012 10:20 | Redakce Chip
Zobrazení boční lišty na druhém monitoru
Především na široké obrazovce máte díky nainstalovaným aplikacím v boční liště důležité informace, jako například počasí, zprávy nebo stav systému – vše stále na očích...

U menšího monitoru však zabírají tyto widgety důležité místo. Bylo by proto lepší je přesunout na druhý monitor.

Jako první krok je třeba zjistit příslušná čísla obou obrazovek. Klikněte tedy na volné místo na ploše a z kontextového menu zvolte příkaz „Přizpůsobit“. Potom vyberte link „Zobrazení“ a klikněte na „Identifikovat“. Obrazovky zobrazí na krátkou chvíli velké číslo. Nyní můžete dialog zavřít.

Klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo na boční liště a z kontextové nabídky vyberte „Vlastnosti“. V poli „Zobrazit boční lištu na následujícím monitoru“ nastavte dříve zjištěné číslo jako cíl. Při tomto úkonu nemůžete udělat chybu, neboť jsou zobrazeny pouze dostupné obrazovky. Tam lze také umístit boční lištu „Vlevo“, abyste ji měli blíže hlavnímu monitoru. Potvrďte nastavení kliknutím na „Použít“ a následně na „OK“.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání