Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení prvního písmena jednotky

12.12.2012 05:05 | Redakce Chip
Zobrazení prvního písmena jednotky
V rámci systému, například po kliknutí na ikonu „Počítač“, se vždy zobrazují nejprve jména disků a teprve poté v závorkách písmena k nim přiřazená. Pro spoustu uživatelů by ale bylo logičtější opačné pořadí, a to i proto, že jména jsou častokrát zbytečná nebo zavádějící.

Tuto „operaci“ však bohužel není možné provést běžným způsobem, ale pouze prostřednictvím editace registrů.

Nejprve tedy klikněte na Start a do vyhledávacího políčka zadejte regedit. Poté, co se objeví výsledek v sekci programy, klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte „Spustit jako správce“. Pokud máte tento účet chráněný heslem, je nutné ho také zadat.

Poté přejděte do stromové struktury na klíč „HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer“. V něm v pravé části vytvořte příkazem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD (32bitová)« novou položku, kterou pojmenujte „ShowDriveLettersFirst“. Pak dvojitým kliknutím položku otevřete a nastavte její hodnotu na „4“. Nyní zavřete editor registru a pro uplatnění změn ještě restartujte systém.

Poznámka: Standardní hodnota je „0“. „1“ znamená, že se zobrazí kombinace označení síťových disků a lokálních disků. Hodnota „2“ způsobí, že se disky seřadí podle jména v abecedním pořadí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání