Menu
CHIP Speedtest

Zpřístupnění internetového připojení dalším uživatelům

23.08.2012 13:00 | Redakce Chip
Zpřístupnění internetového připojení dalším uživatelům
Pořídili jste si od operátora mobilní připojení k internetu a dostali jste od něj modem, který se připojuje k USB portu počítače. Připojení sice funguje, ale může ho vždy využívat jen jeden uživatel. Vy byste ale rádi internetové připojení zpřístupnili i ostatním členům domácnosti, kteří mají notebook, tablet nebo smartphone.

 

Pokud má váš počítač Wi-Fi kartu (což mají všechny notebooky) a operační systém Windows 7, není to žádný problém. Můžete si zdarma ze stránky mypublicwifi.com stáhnout program MyPublicWiFi, který internetové připojení zprostředkuje. Pomocí něj snadno uděláte z notebooku Wi-Fi router, nastavíte jeho jméno a heslo. Uživatelé v dosahu signálu (záleží na výkonu Wi-Fi karty a na umístění počítače) pak snadno hotspot najdou a mohou se k němu přihlásit pomocí hesla. Notebook s tímto programem můžete použít i jako repeater – signál z vašeho Wi-Fi routeru tak budete moct prodloužit, a tak se třeba i na zahradě snadno připojíte z mobilního telefonu k internetu. Program přitom nemá specifické hardwarové požadavky (bezdrátová síťová karta nemusí být od Intelu).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání