Menu
CHIP Speedtest

Zprovoznění transparentní jednotky skeneru Perfection 1650 pod Win 7/8

23.05.2013 03:55 | Redakce Chip
Zprovoznění transparentní jednotky skeneru Perfection 1650 pod Win 7/8
Používali jste bez problému skener Epson několik let, avšak bez transparentní jednotky označované také jako TPU (Transparancy Unit). Teď byste si rádi oskenovali pár starých diapozitivů a tato funkce vám u skeneru chybí. Přitom víko skeneru Epson Perfection 1650 má jednotku pro skenování transparentních (průhledných) předloh zabudovanou.

Pokud chcete skenovat filmový materiál a přitom jste tuto funkci skeneru nikdy nevyužili, postupujte takto:

Před zapnutím skeneru se ujistěte, zda je transparentní jednotka před zapnutím skeneru připojena. Jde o krátký kabel s konektorem, který vychází z transparentní jednotky a připojuje s k tělu skeneru. Připojte ho do odpovídající zdířky skeneru. Zapněte skener a počkejte, až naběhne a bude přípraven k práci. Poté, co je skener připraven, spusťte grafický program a otevřete TWAIN software od výrobce skeneru. Pak zadejte typ dokumentu, který chcete skenovat („Typ dokumentu“), a zda jde o negativ, nebo pozitiv. Dokument správně umístěte do držáku a klikněte na „Náhled“. Po oskenování uvidíte malý náhled skenovaného dokumentu. Vyberte pomocí levého tlačítka myši tu část dokumentu, kterou chcete oskenovat.

Opětovným kliknutím na tlačítko „Náhled“ přiblížíte pouze zvolenou oblast a ještě přesněji můžete stanovit okraje pro skenování. Pokud jste s výběrem spokojeni, přejděte na levou stranu okna nástroje TWAIN. Vyberte zde požadované rozlišení a barevnou hloubku. Myslete na to, že výsledný soubor může při nesprávné volbě parametrů zabrat i mnoho (i desítek) megabajtů, takže nevolte zbytečně vše až na doraz možností. Nakonec klikněte na tlačítko „Scan“ a spusťte proces skenování.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání