Menu
CHIP Speedtest

Zřetelný nárůst výkonu po upgradu firmwaru na verzi 1.4

20.08.2012 08:25 | Redakce Chip
Zřetelný nárůst výkonu po upgradu firmwaru na verzi 1.4
Firma OCZ nabízí pro svoje SSD disky novou verzi firmwaru (1.4). Podle výrobce zajistí nový firmware u některých modelů disků s nižší kapacitou především vyšší rychlosti sekvenčního zápisu.

Oproti starší verzi firmwaru (1.3), která byla až doposud k dispozici, by se měla maximální rychlost zápisu zvýšit u 128GB modelů SSD disků z 200 MB/s na 420 MB/s. U 256GB modelů SSD disků se po upgradu zvýší rychlost z cca 380 MB/s na 465 MB/s. SSD disky Vertex 4 s kapacitou 512 GB si však upgradem firmwaru nepomohou a přenosová rychlost u nich zůstane na cca 475 MB/s. Aktualizací firmwaru se ale zajistí i vyšší maximální rychlost sekvenčního čtení – ta se u všech modelů zvýší na 553 MB/s až 550 MB/s. Výrazného nárůstu rychlosti zápisu bylo podle firmy OCR dosaženo použitím proprietárních patentovaných algoritmů řadiče. Aktuální verze firmwaru je dostupná ke stažení na webových stránkách firmy OCZ, tedy na ocztechnology.com. Je zde i podrobně popsán proces aktualizace.

Poznámka: Před procesem aktualizace firmwaru je nutné všechna na disku uložená data předem zálohovat. Během aktualizačního procesu totiž dojde k jejich odstranění. Pokud je na vašem disku uložen i operační systém Windows, využijte možností systému pro zálohování a udělejte si na externí disk kopii SSD disku. Po aktualizaci pak není problém obsah celého disku znovu obnovit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání