Menu
CHIP Speedtest

Ztišení Acer Aspire One

17.11.2009 00:00 | Redakce Chip
V netbooku Acer Aspire A150X jste objevili pěkný, snadno přenosný a funkční počítač. Jste s ním spokojeni, ale rozčiluje vás hlučný chladič tohoto malého počítače.

Ztišení Acer Aspire One

V novém netbooku Acer Aspire A150X jste objevili pěkný, snadno přenosný a funkční počítač. Jste s ním spokojeni, ale rozčiluje vás hlučný chladič tohoto malého počítače.

Hlučnost chladicího systému netbooku Acer Aspire One A150X se rapidně zvyšuje - není tedy divu, že problém začala řešit komunita uživatelů. Ralf Neumüller z firmy Computersystems z německého města Wehr vytvořil účinný freewarový nástroj AA1 Fan Control. V textovém souboru „readme", který je připojen k programu, děkuje webové stránce www.aaowiki.de, která se věnuje netbooku Aspire One.

Software splňuje to, co slibuje - zařízení je po jeho instalaci znatelně tišší. Poté, co nainstalujete ovladač TVic- PortInstall41.exe, můžete z jakékoli složky spustit nástroj AA1FanControl.exe. Systémový chladič se pak může vypínat a zapínat podle nadefinovaných pravidel. Záleží to ale samozřejmě na teplotě procesoru. Nastavit můžete také automatické spuštění tohoto nástroje po zapnutí počítače.

Tento freewarový nástroj byl speciálně vyvinut pro model Aspire One s verzí BIOS 0.1xxx - 0.3304 a pracuje na základe funkcí BIOS. Kvůli tomu také není možné tento nástroj použít na jiném netbooku nebo notebooku. V horším případě byste dokonce mohli po použití tohoto programu notebook poškodit (mohl by se přehřát). S programem se snadno pracuje a způsob jeho ovládání rychle pochopíte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání