Menu
CHIP Speedtest

Ztmavení pozadí při prohlížení obrázků

18.12.2012 13:30 | Redakce Chip
Ztmavení pozadí při prohlížení obrázků
Pro obyčejné prohlížení obrázků nabízí operační systém Windows poměrně kvalitní „palubní prostředky“. Jedinou nepříjemnou drobností je skutečnost, že při zobrazování snímků je jako pozadí použita bílá barva, což není vždy úplně nejvhodnější.

Černá barva je použita pouze tehdy, když je aktivní režim „Prezentace“. Jiné pozadí pro prohlížení jednotlivých snímků je ale možné nastavit pomocí úpravy registrů.

Nejprve klikněte na tlačítko Start a do vyhledávacího pole zadejte příkaz „regedit. V editoru registrů přejděte na klíč „HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows Photo ViewerViewer“. Ve Windows Vista je potřebným klíčem „HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows Photo GalleryViewer“. Poté přejděte do pravé části okna, zde klikněte pravým tlačítkem, v kontextové nabídce zvolte příkaz »Nový | Hodnota DWORD (32bitová)« a položku pojmenujte „Background Color“. Nyní klíč otevřete a nastavte jeho hodnotu, čímž určíte barvy pozadí. Například černá barva má hodnotu „FF000000“. První dvě pozice mají vždy hodnotu FF, další dvoumístné pozice popisují hexadecimální hodnoty RGB. S pozadím ale nedoporučujeme příliš experimentovat – pro optimální a minimálně rušivé sledování prohlížení fotografií doporučujeme buď zmiňovanou černou, nebo tmavě šedou (hodnota „FF333333“).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání