Menu
CHIP Speedtest

Zynga si zajišťuje budoucnost

22.10.2010 10:14 | Redakce Chip
Zynga si zajišťuje budoucnost
Tvůrce FarmVille skupuje firmy, najímá lidi a investuje, aby byl připraven na širší nástup přenosných zařízení.

Zynga, tvůrce FarmVille (a řady dalších her, jako například Mafia Wars), zpřístupnila včera na iTunes novou verzi FarmVille, která vedle iPhonu podporuje také iPad; je to pět měsíců po uvedení hry pro iPhone. Hra přináší pro iPad grafiku s vyšším rozlišením a přizpůsobuje ovládání jeho větší obrazovce.

Hry přenesené z Facebooku na mobilní zařízení si zprvu nezískaly širší zájem; možná proto, že těm, kteří je hrají, vyhovuje mít je zasazeny do prostředí Facebooku, a ne každý musí mít hru stále s sebou i v podobě mobilní. Zdá se však, že tvůrci jako Zynga chystají novou vlnu pokusů proniknout na zařízení mobilní…

Vedle přenosů her z Facebooku se pokusí dobýt mobily společenskými hrami vyvinutými přímo pro ně, anebo se spíš zařídí jinak — jak to chystá Zynga:

Nedávno koupila dvě společnosti: německou Dextrose AG, která vyvíjí herní jádro „Aves engine“, založené na HTML 5, které má umožňovat přenositelný vývoj jak pro běžné prohlížeče webu, tak pro mobily, a Bonfire Studios, společnost z Dallasu, která je původcem povedené obdoby FarmVille pro iPhone, hry We Farm, již nyní patří společnosti Ngmoco.

Společná herní platforma pro web i pro mobily, založená na HTML 5, bude na mobilech podporovat jak iOS, tak Android, a zbaví vývojáře nutnosti hry přenášet („portovat“) mezi platformami; hry (a aplikace) půjde uvádět společně a jednotně pro běžné prohlížeče i pro mobily.

Jak nastupují různá chytrá přenosná zařízení různých velikostí, od mobilů přes počítače do dlaně po netbooky, Zynga se zjevně snaží podchytit celé spektrum těchto možností a zajistit si tak významné postavení i do budoucna.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání