Menu

Třetina firem bez ochrany...

15.11.2012 05:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
Třetina firem bez ochrany...

Třetina firem bez ochrany... | foto: CHIP

Podle studie Kaspersky Lab a B2B International mezi více než 3 300 IT odborníky ve 22 zemích bylo zjištěno, že přibližně 33 % firem stále nezavedlo ani základní celkovou ochranu vlastního IT systému.

. Tyto společnosti používají antivirový software jen na klíčové uzly, v kontrastu s 67 % podniků, které antivirovými řešeními chrání svou síť celou.

 

Druhou nejpopulárnější ochranou podnikových sítí, tedy pro 62 % respondentů, je systém správy záplat k identifikaci a aktualizaci potenciálně zranitelných aplikací. Třetím a čtvrtým nejpopulárnějším způsobem jsou pak vylepšení v zabezpečení korporátních dat – různé úrovně přístupu ke zdrojům dat a izolace klíčových serverů a pracovních stanic. Žebříček pěti nejpoužívanějších způsobů ochrany v podnicích uzavírá enkrypce kritických informací. Ve srovnání s loňským rokem se její využití zvýšilo ze 7 % na 44 %.

Z výzkumu B2B International vyplynulo, že IT odborníci očekávají nárůst kybernetických hrozeb. Ty na špici pomyslného žebříčku největších rizik podnikání nahradí v příštích dvou letech ekonomickou nejistotu. Podnikové produkty Kaspersky Lab, jako je například Kaspersky Open Space Security, chrání pracovní stanice, e-mailové a datové servery a také mobilní zařízení centrálně.

Plné znění zprávy z výzkumu B2B mezi specialisty, kteří mají ve firmách na starosti strategická rozhodnutí v oblasti IT, naleznete zde.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení