Menu

Tři celé devět milimetrů

26.11.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nejtenčí TV panel od Samsungu

Tři celé devět milimetrů: nejtenčí TV panel od Samsungu

Společnost Samsung Electronics představila nejtenčí panel na světě pro 40" LED televizory. Má hloubkou pouhých 3,9 mm. Oproti 10,8 mm tenkým LED TV panelům, které jsou součástí Samsung LED TV televizorů Serie 6000, 7000 a 8000, uvedených na český trh na jaře tohoto roku, se společnosti Samsung podařilo ztenčit nové LED TV panely více jak o polovinu. Panel disponuje podporou Full HD rozlišení, kontrastem 50 000:1 a frekvencí 100Hz.

V roce 2007 Samsung přišel se 40 palcovým LCD TV panelem užším než 10 mm, v říjnu 2008 pak představil 7,9 mm tenký panel. Podle výrobce je v současnosti každý čtvrtý prodaný LCD televizor na světě je právě této značky a panely dodává i pro jiné značky.

Oproti tradičním LCD televizorům stejných úhlopříček jsou LED TV energeticky úspornější, a to až o 40 %. Samsung LED TV splňují evropskou normu ECO Flower a neobsahují žádnou rtuť, ani nebezpečné zpomalovače hoření.

Zdroj: Samsung

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení