Menu

U:fon

09.09.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
internet v mobilu a nový telefon

U:fon internet v mobilu a nový telefon

Od dnešního dne se uživatelé U:fonovy mobilní telefonie, noví i stávající, mohou připojit do sítě internet i prostřednictvím svého mobilního telefonu.   Objednávka služby je snadná a rychlá díky aktivaci datového balíčku U:fonův internet. Další zajímavou novinkou je představení nového mobilního terminálu AiJi AM110, kterým U:fon rozšiřuje portfolio mobilních telefonů.

„Pokud již nyní využívá zákazník výhod U:fonova mobilního telefonu, jako je např. volání v síti zdarma, a hledá příležitostné připojení k internetu kdekoli a kdykoli, třeba pro surfování či vyřízení e-mailů, je pro něj tato služba ideálním doplňkem hlasového tarifu,“ představuje výhody internetu v mobilu Lukáš Antoš, marketingový ředitel U:fona, a dodává: „Cena 200 Kč vč. DPH za neomezený objem přenesených dat přes mobilní telefon do počítače je opravdu bezkonkurenční nabídka.“

Nově nabízený balíček U:fonova internetu v mobilu je srovnatelný s již nabízenou službou U:fonův internet, jedná se ale o službu plně mobilní bez nutnosti nosit sebou datový modem. Vzhledem k tomu, že se jedná o doplňkovou službu k mobilnímu hlasovému tarifu, je balíček navíc zvýhodněn o 37 Kč za měsíc oproti samostatné službě U:fonův internet. Balíček nabízí přístup do sítě internet v průměru o rychlosti 40-60 kbit/s při stahování i odesílání dat. Vzhledem k rychlosti datových přenosů a nízké ceně balíčku je tato služba vhodná jako druhé připojení pro jednoduché surfování na internetu či posílání e-mailů. Služba není zcela vhodná pro multimediální aplikace či stahování většího objemu dat.

Aby mohl zákazník využívat této nabídky, je třeba pořídit si či již vlastnit jakýkoli mobilní telefon s jedním ze čtyř U:fonových nonstop tarifů (tj. Za Nula, Za 100, Za 300, Za 600 Rodina) a k němu si nechat aktivovat balíček U:fonův internet. Dále je nutné zakoupit datový USB kabel se samoinstalačním CD za 220 Kč. Zprovoznění služby je tak snadné i pro méně pokročilé uživatele.

 

Nový telefon

Dnešní druhou novinkou u U:fona je mobilní telefon AiJi AM110. „Nový terminál je k dispozici ve dvou barvách (černomodrá a perleťově modrá), nabízí designovou alternativu ke stávajícímu mobilnímu telefonu a osloví tak další zákazníky, např. ženy. Je zároveň lehčí a nabízí jinou ergonomii ovládání telefonu především díky klasickému designu kláves,“ uzavírá Lukáš Antoš. Telefon je samozřejmě možné kombinovat v rámci tarifu Za 600 Rodina i s  mobilem Ubiquam U400 a jeho cena je shodná se stávajícím modelem. Společně s možností aktivace balíčku U:fonova internetu tak U:fonovy mobilní telefony umožňují komunikovat jak hlasem, tak i datově.

Telefon zaznamenává datum i čas hovorů včetně těch zmeškaných. Kapacita SMS je 100 pro doručené a 50 pro odeslané. Při kapacitě 600 položek v adresáři se vždy najde místo pro nový kontakt. Telefon automaticky přiřazuje jméno z telefonního seznamu k příchozí zprávě SMS a podává zprávu o doručení odchozích SMS tak, jak jsou zákazníci zvyklí u GSM telefonů.

Komentář redakce: Internet v mobilu vítáme. 200 Kč je opravdu slušná cena, je však třeba počítat s velmi pomalým připojením, které odpovídá rychlosti GPRS. Poslouží tedy pro práci s e-maily, případně pro nouzové surfování. Nepříjemné je, že telefon nelze s počítačem propojit bezdrátově pomocí Bluetooth, jak bývá standardem, ale pouze kabelem.

Nový telefon v nabídce je zajímavé oživení. Nabídka CDMA telefonů, které je možné v U:fonovi provozovat, je zkrátka omezená a každý nový produkt je přínosem. Akceptovatelná je cena, která je u nedotovaného přístroje 3000 Kč, dotovaný pořídíte za 500 Kč. Podle obrázku telefon vypadá jako různé Skype telefony, jaký je skutečně se dozvíte v listopadovém čísle vydání Chipu.

Vratislav Klega

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení