Menu
CHIP Speedtest

Uložená hesla v prohlížeči: malý bezplatný nástroj prověří jejich bezpečnost

11.10.2019 12:00 | Jiří Palyza
Uložená hesla v prohlížeči: malý bezplatný nástroj prověří jejich bezpečnost

Mnoho uživatelů si nechává svá hesla uložit v prohlížeči. Jak bezpečná ale taková hesla, uložená v Chrome nebo Firefoxu, vlastně jsou?

Password Security Scanner je malý a bezplatný nástroj, který vám podrobně tuto otázku zodpoví. Hesla patří mezi nejcitlivější informace, které by si měl každý uživatel velmi pečlivě chránit. V praxi to ale bývá dost často problém. Jedním z nejlepších způsobů, jak s hesly pracovat, je použít správce hesel. Existují ale alternativy. Pokud se rozhodnete použít jako sejf pro uložení hesel prohlížeč, můžete si pomocí nástroje Password Security Manager jednoduše prověřit, jak silná uložená hesla jsou.

Password Security Scanner 1.46 dobrý
Pokud máte uložená hesla v prohlížeči, můžete pomocí Password Security Scanneru snadno vyzkoušet, jak jsou silná. stáhněte si

Snadná obsluha

pss1

Program Password Security Scanner stačí pouze spustit. Poté nástroj zobrazí vlastnosti uložených hesel.

Přestože jedny z nejčastějších hesel jsou stále "1234", "qwerty" nebo "heslo", otázky kolem nich nervují mnoho uživatelů. Dobrou zprávou je, že Password Security Scanner se používá velmi snadno. Nástroj nainstalujete, spustíte a v tabulkovém zobrazení hned vidíte charakteristiku hesel uložených v různých prohlížečích. Dechberoucí grafikou nedisponuje, ale dobře slouží svému účelu. Vidíte nejen samotná hesla, ale také uložené domény, odpovídající uživatelská jména, délku hesel, počet číslic, zda byla použita malá a velká písmena a pod.

Posouzení síly hesla

pss2

Můžete se také zaměřit na méně bezpečné záznamy.

Malý nástroj také nabízí posouzení síly hesla. Čím vyšší je hodnota v položce "Password Strength", tím bezpečnější heslo je. V části "Advanced Options" si můžete nastavit zobrazení podrobnějšího přehledu, např. vybrat pouze ta hesla, jejichž síla je pod prahovou hodnotou. Password Security Scanner navrhuje 40. Praktický je také „Quick Filter“, zejména pro uživatele, kteří již mají rozsáhlou sbírku hesel. To vám umožní vyhledat konkrétní položky a zkontrolovat je.

Důležitá kontrola hesla

První kroky směrem k bezpečným heslům by mohly vypadat třeba takto: vytvořte si pro každou službu jedinečné heslo a nechte si při tom poradit správcem hesel. Přesto, i když jste to tak udělali, neměli byste dlouho nechávat nohy na stole. Bezpečnostní kontrola hesel je vždy dobrá praxe. Každý, kdo používá prohlížeč jako sejf na hesla, může pomocí Password Security Scanneru provést rychlou kontrolu bezpečnosti hesel.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení