Menu

Uložení důležitých dat ze zdánlivě nečitelného optického disku

13.08.2016 12:11 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Uložení důležitých dat ze zdánlivě nečitelného optického disku

Uložení důležitých dat ze zdánlivě nečitelného optického disku | foto: CHIP

Chtěli jste zkopírovat důležité fotografie z poškrábaného CD disku na pevný disk. Operační systém ale hlásí, že proces kopírování nelze dokončit.

Pokud se vám něco podobného stane, a to například z toho důvodu, že optický disk je poškrábaný nebo ošoupaný, použijte pro záchranu uložených dat nástroj Roadkil’s Unstoppable Copier. Tento program zkopíruje a obnoví data i z téměř nečitelného média. Navíc si ho můžete stáhnout zdarma, a je dokonce lokalizován do českého jazyka. K dispozici je na stránce roadkil.net (najdete ho v sekci »Downloads | Data recovery«).
K dispozici je jak verze, která se instaluje (Installer Version), tak verze, kterou stačí stáhnout a spustit.

Chcete-li uložit data z optického disku, musíte nejprve zvolit zdrojovou a cílovou jednotku (pod ikonou »Procházet«) na záložce »Kopírovat«. Dále nastavte v záložce »Nastavení« regulátor zhruba na prostředek. Je to určitý kompromis mezi nejlepší a nejrychlejší obnovou dat. Měli byste také zkontrolovat políčko »Automaticky přeskakovat poškozené soubory«, protože jinak může trvat i několik hodin, než bude nástroj schopen zkopírovat požadovaná data.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení