Menu

Ultrabook Acer Aspire M5 s Ivy Bridge

16.05.2012 14:47 | Redakce Chip + Přidat komentář
Acer uvádí na trh novou verzi ultrabooků Aspire M5 s displeji o úhlopříčce 14 a 15“, které jsou osazeny třetí generací procesorů Intel Core (Ivy Bridge), grafikou GeForce GT640M a v závislosti na verzi HDD či SSD disky.

Ultrabooky jsou zajímavé především díky malým rozměrům, nízké hmotnosti a rychlému startu ze spánkového režimu. Design nových modelů Aspire M5 má být ještě kompaktnější díky redukovanému rámečku displeje, který umožní osazení displej s větší úhlopříčkou do menšího šasi. Výrobce uvádí, že maximální tloušťka většího 15“ modelu činí 20 mm, přičemž je tento ultrabook vybaven jak optickou mechanikou, tak numerickým blokem klávesnice.

Grafický výkon Aspirů M5 zaručuje moderní grafická karta NVIDIA GeForce GT640M s 1 GB GDDR5 a podporou technologie PhysX a Microsoft DirectX 11. Díky technologii Acer Green Instant-On je notebook plně připraven k práci a zábavě do 1,5 s při probuzení z režimu "spánek". Stejně tak technologie Acer Instant Connect automaticky skenuje a registruje nejnavštěvovanější přístupové body a umožňuje uživatelům se připojit k internetu v průběhu pouhých 2,5 s, což je podle výrobce čtyřikrát kratší doba ve srovnání s běžnými technologiemi. Ultrabook bude dodáván jak v konfiguraci s diskem SSD, tak v hybridním provedení kombinujícím vysokokapacitní HDD s flashovou vyrovnávací pamětí. V souladu s tradicí řady Timeline dosahuje i tento ultrabook osmihodinové výdrže při provozu na baterii.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení