Menu

Unikají specifikace Nothing Phone 1: skvěle vybavený telefon s obskurním designem

06.05.2022 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Unikají specifikace Nothing Phone 1: skvěle vybavený telefon s obskurním designem

Unikají specifikace Nothing Phone 1: skvěle vybavený telefon s obskurním designem | foto: Jenny Ueberberg/Unsplash

Inovace na trhu s mobilními telefony se zhustily výhradně na skládací smartphony, zbytek lze s klidem označit za černé placky. Svěží vítr má přinést počin čínského start-upu Nothing. Jakou výbavu přichystá Nothing Phone 1?

Nothing založil Carl Pei, bývalý šéf značky OnePlus, která operuje pod křídly koncernu BBK Electronics. Carl Pei probudil spící trh s příslušenstvím sluchátky Ear 1, která odzbrojila konkurenci transparentním designem a kvalitní výbavou – čítající například bezdrátové nabíjení – za rozumnou cenu. Sluchátka zakoupíte i v Česku, vyjdou vás na 1999 Kč včetně DPH.

Po hladkém startu si ale brousí zuby i na segment chytrých telefonů. Jejich debut jménem Nothing Phone 1 má dorazit v červnu tohoto roku a přinést stejný designový jazyk, jako zmíněná sluchadla. Sám výrobce odhalil v březnu vlastní grafickou nadstavbu nad systémem Android, ale o tom, jaké specifikace přinese očekávaný smartphone, nepadla ani zmínka.

Olej do ohně přilévá twitterový leaker Raghvendra Singh jadon, který tvrdí, že odhalil základní parametry vyhlížené novinky. Nothing Phone 1 dle uniklých materiálů nabídne kupříkladu 6,43″ displej typu AMOLED s 90Hz obnovovací frekvencí, Full HD+ rozlišením a podporou HDR10+.

Nothing phone 1: výkon a bezdrátové nabíjení

Nothing Ear 1, Nothing Phone 1

První počin značky Nothing: bezdrátová sluchátka Ear 1 | Zdroj: Sai Manne / Unsplash

Dále zmiňuje výkonný čipset Snapdragon 778G od Qualcommu s maximálním taktem procesoru 2,4 GHz. Paměťová konfigurace bude rozdělena na 8 GB RAM a 128 GB pro data uživatele. Akumulátor dostane kapacitu 4500 mAh a rychlé nabíjení, bohužel výkon konkretizován nebyl. Zájemci se mohou těšit rovněž na bezdrátové nabíjení standardem Qi. Samozřejmostí bude Android 12 vylepšený o již uváděnou nadstavbu pojmenovanou NothingOS.

Tvůrci neopomenou ani fotoaparát, jenž dostane k dispozici hned tři zadní snímače. Hlavní objektiv zaujme rozlišením 50 Mpx. Doplní jej 8Mpx ultra širokoúhlý senzor s neznámým zorným polem a pak ještě 2Mpx sklíčko pro makro fotky. Na přední straně, pravděpodobně v průstřelu, bude ještě umístěna slibně vypadající 32Mpx selfie kamerka. 

O tolikrát propíraném designu únik nehovoří, lze však očekávat, že si bude chtít tým Carla Peie zachovat tvář a nabídnout zákazníkům něco jiného než běžná smartphonová produkce. Bohužel, nejasnosti panují i v otázce ceny. Na tu si tak budeme muset počkat až do červnového představení.

Zdroj: @rsjadon01 / Twitter

Komentáře

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení