Menu

Únorové virové hrozby v ČR

14.03.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Globálně i lokálně se v únoru 2008 nejvíce šířil adware, tedy škodlivé kódy doručující na počítače uživatelů nevyžádanou reklamu.

Virové hrozby v ČR – únor 2008

Globálně i lokálně se v únoru 2008 nejvíce šířil adware, tedy škodlivé kódy doručující na počítače uživatelů nevyžádanou reklamu. Statistický systém ESET ThreatSense.Net, který je součástí bezpečnostních řešení ESET a sbírá statistické balíčky obsahující informace o typu a počtu infiltrací zachycených na počítačích 20 miliónů dobrovolných uživatelů, vyhodnotil v únoru 2008 za nejvíc rozšířenou hrozbu směs škodlivých kódů, které ESET detekuje jako INF/Autorun (9,43 %).

V únoru se v České republice nejvíce šířil adware pod označením Win32/Adware.SearchAid (7,68 %), kdy společně s již druhým jmenovaným nováčkem Win32/Toolbar.MyWebSearch (2,75 %) obsadil první dvě místa. Celosvětově nejrozšířenější INF/Autorun virus sice útočil na české počítače téměř třikrát častěji než v lednu tohoto roku a postoupil z osmnáctého na třetí místo žebříčku s 2,74 %.

Petr Kratochvíl

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení