Menu

Útok na bitcoinovou burzu za 5 miliónů dolarů

14.01.2015 16:19 | Karel Kovar + Přidat komentář
Útok na bitcoinovou burzu za 5 miliónů dolarů

Útok na bitcoinovou burzu za 5 miliónů dolarů | foto: CHIP

Jedním z oblíbených cílů hackerům se v poslední době stávají bitcoinové burzy – jako relativně snadné cíle se zajímavým ziskem.

Jedna z největších a nejvíce důvěryhodných bitcoinových burz Bitstamp ohlásila hackerský útok, při kterém se neznámým útočníků podařilo odcizit 19000 bitcoinů (cca 5 milionů dolarů). Bitstamp zatím nezveřejnil žádné informace týkající se způsobu útoku nebo identifikace útočníků. Během vyšetřování společnost zmrazila své uživatelské účty, zablokovala vklady, stejně jako ostatní transakce a pozastavila obchodování. Nyní už znovu funguje.

bitstamp-nahled

Podle dostupných informací se ale [tok se dotkl jen malé části bitcoinů, zbytek burza uchovávala na úložištích nedostupných z internetu.

Tento útok je další nepříjemnou ránou pro majitele Bitcoinu, nicméně podle náznaků tento útok kurz Bitcoinu neovlivní. Poslední podobná událost (hack burzy Mt. GOX) z roku 2013 znamenala, že se hodnota měny je v zřítila z více než 1000 dolarů na současných přibližně 270.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení