Menu
CHIP Speedtest

Útoky na Microsoft účty: jak by se uživatelé měli chránit

03.02.2020 16:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Útoky na Microsoft účty: jak by se uživatelé měli chránit

Útoky na Microsoft účty: jak by se uživatelé měli chránit | foto: CHIP

A aby toho nebylo málo, před zneužíváním účtů varuje i Microsoft. V poslední době rostou počty upozornění na zneužívání účtů Microsoftu. Buďte opatrní a raději si prověřte, zda nedochází k neoprávněnému zneužívání.

V poslední době se množí počet hlášení od uživatelů na podezření zneužití účtu, používaného pro služby Microsoftu. Poté i sám Microsoft informuje své uživatele o možných zneužitích online účtů. E-maily mohou používat předmět "Bezpečnostní informace pro účet Microsoft" a také od Microsoftu pochází. Podobné varování je potřeba brát vážně a pokud skutečně mají cizí útočníci přístup k vašemu účtu, je ohroženo soukromí.

Microsoft účty lze v současnosti použít pro mnoho aplikací: Skype, e-mail, MS Office nebo jako přihlášení na váš domácí počítač s Windows. Ochrana účtu je důležitá z hlediska zneužití privátních dat, čímž útočníci mohou napáchat mnoho škody. Zvlášť nebezpečné je, pokud používáte stejné přihlašovací údaje u více služeb nebo pro freemailové služby a služby Microsoftu. Pokud útočníci získají přístup k jedné ze služeb, použitím univerzálních údajů vystavujete riziku i ostatní služby, kde používáte shodnou online adresu nebo heslo (v nejhorším případě obojí).

Jak reagovat a jak se více chránit

msaccountattacks1

Útoky na účty používané pro služby Microsoftu není dobré brát na lehkou váhu. Podobně jako i v jiných případech je ale podstatné rozlišit skutečná varování od phishingu.

Varování o zneužití účtu neignorujte. V každém případě je dobré si pečlivě prohlédnout hlavičku e-mailu a prověřit odesílatele. Něco jiného byly dvě vlny vyděračských mailů, které útočily varováním na průnik do počítače, sledováním aktivit a vydíráním zaplacení částky v kyberměně pod pohrůžkou zveřejnění nasbíraných materiálů.

Čtěte dále → Jak postupovat v případě podezření

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.