Menu

Už žádné zdlouhavé psaní: pomocí nového nástroje lze kopírovat texty přímo z videí a obrázků

24.05.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Už žádné zdlouhavé psaní: pomocí nového nástroje lze kopírovat texty přímo z videí a obrázků

Už žádné zdlouhavé psaní: pomocí nového nástroje lze kopírovat texty přímo z videí a obrázků | foto: ROBERT SŁOMA/Pixabay

Až doposud musel každý, kdo chtěl zkopírovat text z obrázků nebo videí a následně jej upravit, obvykle vše přepsat ručně. Nový nástroj Blackbox by vše měl do budoucna zjednodušit.

Aby bylo možné použít text z obrázku nebo videa, doposud bylo jedinou možností stáhnout obrázek, nebo pořídit snímek obrazovky videosekvence, a poté potřebný text přepsat do některého z textových editorů ručně. Nové rozšíření pro prohlížeče by tento proces mělo výrazně urychlit a zjednodušit.

Kopírování textu přímo z videí a obrázků

blackboxc

Pomocí nového rozšíření Blackbox uživatelé mohou kopírovat text z obrázků a videí. Nástroj podporuje 200 jazyků. | Zdroj: Blackbox

Díky novému rozšíření Blackbox uživatelé nyní mohou z obrázků a videí bez námahy kopírovat texty ve více než 200 jazycích, a poté je vkládat do libovolného programu. Tato základní funkce nástroje je zatím v bezplatné verzi k dispozici pro webové prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Microsoft Edge. Kromě toho jsou k mání i placené verze s desktopovou aplikací, a to pro operační platformy Mac a Windows.

Jak funguje rozšíření Blackbox

Pokud chcete rozšíření používat zdarma, je potřeba jej nejprve přidat do prohlížeče, a poté se zaregistrovat a přihlásit pomocí platé e-mailové adresy.

Nástroj pak můžete používat následujícím způsobem:

– otevřete video nebo obrázek s příslušným textem, který chcete zkopírovat,

– v nástrojové liště svého prohlížeče vyhledejte ikonu instalovaného doplňku Blackbox a klikněte na ni. Tím se rozšíření aktivuje,

– kurzor myši se změní na křížek. Jeho pomocí pak můžete zvýraznit text, který chcete zkopírovat z obrázku nebo videa,

– text z videa nebo obrázku se nyní automaticky zkopíruje a v pravém dolním rohu okna prohlížeče se zobrazí potvrzení,

– nakonec text vložte do potřebného programu kliknutím pravým tlačítkem myši nebo kombinací kláves [Ctrl]+[V].

Pro ilustraci je postup pro nejrozšířenější prohlížeč Chrome ukázán také ve videu:

| Zdroj: YouTube/Blackbox, "Blackbox Extension Tutorial"

Tato kopírovací funkce zásuvného modulu je zdarma. V placených verzích si můžete také instalovat aplikaci pro stolní počítače, která vám umožní zobrazit historii kopírování v minulosti.

Tyto verze by kromě toho měly umožňovat také kopírování ručně psaných textů z rozmazaných nebo rozostřených obrázků a videí, stejně jako lepší kopírování textů z kompatibilních aplikací, jakými jsou například YouTube nebo Zoom. Užitečné také může být konkrétní vyhledávání slov ve videu.

Zdroj: Blackbox

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Autor článku asi zapomněl na OCR SW a tak se dopustil začátkem článku pěkné blamáže – ledaže by tuto problematiku sledoval naposledy, před více, než 20ti lety.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení