Menu

Uživatelé Applu čelí útoku vyděračů

15.03.2016 15:53 | Karel Kovar + Přidat komentář
Uživatelé Applu čelí útoku vyděračů

Uživatelé Applu čelí útoku vyděračů | foto: CHIP

Cílem nebezpečného malwaru se stále častěji začínají stávat i majitelé „jablečných“ zařízení. A výjimkou už není ani ransomware.

Jednou z manter, kterou až donedávna majitelé OS od Applu předhazovali příznivcům konkurenčních operačních systémů byla bezpečnost. Slovíčko donedávna je místě, protože tvůrci malwaru už mají jablečné systémy delší dobu v hledáčku. Nyní byla prolomena další hranice – pro OS X se objevil první ransomware.

Hrozba označovaná jako KeRange se poprvé na této platformě objevila zamaskovaná v oblíbené aplikaci Transmission, open source Bittorent klientovi. Malware zašifruje disk uživatele a po uživateli za znovuzpřístupnění dat požaduje zaplacení jednoho bitcoinu (přibližně 10 tisíc korum).

Další podrobnosti najdete na webu Threat Intelligence společnosti Palo Alto Networks, která tento nový ransomware objevila – viz http://researchcenter.paloaltonetworks.com/2016/03/new-os-x-ransomware-keranger-infected-transmission-bittorrent-client-installer/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení