Menu

Uživatelé prohlížeče Chrome, zpozorněte: nová aktualizace uzavírá desítky bezpečnostních problémů

15.04.2022 10:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé prohlížeče Chrome, zpozorněte: nová aktualizace uzavírá desítky bezpečnostních problémů

Uživatelé prohlížeče Chrome, zpozorněte: nová aktualizace uzavírá desítky bezpečnostních problémů | foto: PhotoMIX-Company/Pixabay

Google vydal důležitou bezpečnostní aktualizaci pro svůj prohlížeč Chrome. Celkem v ní uzavírá jedenáct mezer. Na co by si v té souvislosti uživatelé měli dát pozor.

Vývojáři Googlu nadále pracují na zabezpečení svého prohlížeče. Internetový koncern na svých webových stránkách oznámil, že v nové aktualizaci s označením 100.0.4896.88 vývojáři opravili celkem jedenáct problémů. Riziko osmi z nich je klasifikováno jako vysoké.

Aktualizace je v současné době k dispozici pro systémy Windows, Mac a Linux. Nová verze pro Android by v nejbližších dnech měla být k dispozici ke stažení v Obchodu Play. Update přichází přibližně dva týdny po vydání Chrome 100.

Update pro Google Chrome: na co by si uživatelé měli dát pozor

chromeupdated

V čerstvě uvolněné aktualizaci prohlížeče Chrome vývojáři uzavírají četné bezpečnostní problémy. | Zdroj: Chrome

Uzavřené bezpečnostní díry jsou často charakteru use-after-free (UAF), například ve vyrovnávací paměti prohlížeče. V této souvislosti Google doposud vyplatil uživatelům, kteří se podílí na vyhledávání bezpečnostních rizik, odměny v celkové výši 13.000 USD. V některých případech ale částka hodnocení ještě nebyla stanovena.

Uživatelé Chromu zpravidla nemusí aktualizaci instalovat ručně. Prohlížeč by to měl udělat automaticky. V případě pochybností stačí otevřít nastavení prohlížeče a zvolit položku »Nápověda > O aplikaci Google Chrome«. Zobrazí se číslo instalované verze a v případě dostupnosti se spustí připravená aktualizace.

Zdroj: Chromereleases.googleblog.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Chrome je ne příliš dobrý prohlížeč .

  Chrome mi držel a nedovolil smazat soubor v koši .

  Chrome nešlo odinstalovat bez připojení k internetu a pak mě ještě zpovídalo proč odinstalovávám jestli ho doporučím atd.
  Šmejd jeden !

  Po odinstalaci Chrome šel už koš normálně vysypat a soubor odstraněn .

  Už si tu Svini nikdy nenainstaluji !

  Jako náhradu doporučuji prohlížeč SRWare Iron, naprosto stejný prohlížeč,
  od Německých vývojářů .

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení