Menu

Uživatelé smartphonů Galaxy by měli aktualizovat: dubnová záplata uzavírá 45 bezpečnostních mezer

27.04.2022 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé smartphonů Galaxy by měli aktualizovat: dubnová záplata uzavírá 45 bezpečnostních mezer

Uživatelé smartphonů Galaxy by měli aktualizovat: dubnová záplata uzavírá 45 bezpečnostních mezer | foto: der_sharan/Pixabay

Majitelům oblíbených mobilů Samsungu se vyplatí zkontrolovat, zda je pro jejich smartphone k dispozici aktualizace. Podle informací od výrobce dubnová záplata řeší celkem 45 bezpečnostních chyb. Více než polovina z nich je klasifikována jako "vysoká".

V rámci svého měsíčního programu oprav Google zveřejnil také dubnovou bezpečnostní aktualizaci systému Android. Uzavírá bezmála 45 bezpečnostních mezer, které byly objeveny v březnu. Měsíční aktualizace přebírá také Samsung a přizpůsobuje je svým vlastním smartphonům Galaxy. Tento měsíc bylo uzavřeno celkem 45 bezpečnostních chyb. Dvě z nich jsou klasifikovány jako kritické, 27 s vysokým rizikem.

Aktualizace jsou zpravidla nejprve k dispozici u nejvyšších modelů, záplaty ale dostává i spousta starších zařízení. O detailech také informuje Samsung na svých webových stránkách. Samsung nyní zpřístupnil aktualizaci ke stažení pro první modely.

Samsung uvolňuje aktualizace ve více vlnách, první na řadu jdou špičková zařízení

Pro ochranu vlastního zařízení před zranitelnostmi je dobré s instalací nabízených aktualizací příliš neotálet. Instalace probíhá bez nutnosti připojovat smartphone k počítači, používá se metoda Over-the-Air, tedy vzduchem. O dostupnosti aktualizace pro vlastní zařízení se uživatel dozví v oznámení. Případně je v nastavení mobilu možné ručně zkontrolovat, zda už jsou aktualizace k dispozici.

Updaty jsou často distribuovány v několika vlnách a v jednotlivých zemích jsou k dispozici v různých termínech. Proto je možné, že aktualizace pro konkrétní model bude dostupná až později. Doporučuje se ji stahovat při připojení na Wi-Fi. Software obvykle obsahuje několik set MB dat, tak je dobré šetřit data.

Abyste se nevystavovali zbytečnému bezpečnostnímu riziku, je vhodné instalovat dostupné bezpečnostní aktualizace ihned po jejich vydání. Aktualizace zabezpečení obvykle neobsahují nové funkce, jsou ale výjimky. Samsung například v loňském roce poskytl pro své špičkové smartphony v rámci bezpečnostních záplat některé nové funkce pro fotoaparát, jako byl například integrovaný skener QR kódů.

Které smartphony získávají aktualizaci

galaxy-update

Pokud patříte do rodiny uživatelů oblíbených smartphonů od Samsungu, vyplatí se vám zkontrolovat, zda jsou pro vaše zařízení k dispozici aktualizace. | Zdroj: Andreas Lischka/Pixabay

Přehled zařízení, které obdrží aktualizaci, Samsung uvádí na své stránce podpory https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb. Měsíční updaty získávají následující modely:

– Galaxy Fold, Galaxy Fold 5G, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip3 5G

– Galaxy S10 5G, Galaxy S10 Lite

– Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra

– Galaxy Note10, Galaxy Note10 5G, Galaxy Note10+, Galaxy Note10+ 5G, Galaxy Note10 Lite, Galaxy Note20, Galaxy Note20 5G, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra 5G

– firemní modely: Galaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy XCover4s, Galaxy Xcover FieldPro, Galaxy Xcover Pro, Galaxy Xcover5

Podle informací od Samsungu dostávají ostatní zařízení bezpečnostní aktualizace buď každé tři, nebo každých šest měsíců. V minulosti firma také uvedla, že v kritických případech bude vydávat i nepravidelné aktualizace pro vybrané oblíbené modely.

Zdroj: Samsung

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení