Menu
CHIP Speedtest

Uživatelé WhatsAppu se mohou těšit na tři nové funkce

06.08.2019 07:00 | Jiří Palyza
Uživatelé WhatsAppu se mohou těšit na tři nové funkce

Vývojáři oblíbeného programu pracují na třech nových funkcích. Ty by měly do budoucna výrazně usnadnit uživatelům práci s fotkami a hlasovými zprávami.

Nové funkce se připravují pro WhatsApp Messenger. K dispozici by měl brzy být nástroj, který umožní uživatelům snadnou a rychlou úpravu obrázků přímo v tomto chatovacím prostředí. Funkce zatím není k dispozici, nicméně vývojáři na ní pracují už několik týdnů, tak se snad uživatelé dočkají. Inovace by měla přinést dvě užitečné výhody: šetřit čas při úpravě fotek a uspořit místo na úložném prostoru smartphonu.

Pokud uživatelé budou potřebovat rychle upravit fotografii, která jim přišla ve WhatsAppu a znovu ji v tomto prostředí přeposlat, mohou to udělat přímo bez nutnosti použít jinou aplikaci nebo fotoalbum. Fotky a velmi pravděpodobně i videa bude možné upravovat v každém chatu bez nutnosti stažení. Nové funkce se plánují pro platformy Android i iOS.

Co se týče hlasových zpráv, zatím se mohou těšit pouze uživatelé iOS. Bude možné je poslouchat přímo prostřednictvím obdrženého oznámení a nebude k tomu nutné otevírat konverzační vlákno jako doposud. Nezodpovězenou otázkou zůstává, zda bude tato funkce dostupná i pro platformu Android.

Třetí novinka by se měla týkat zobrazení stavu. Brzy by se mělo objevit tlačítko s možnostmi „Skrýt“ (hide) a „Zobrazit“ (show).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání