Menu

Verbatim InSight

19.10.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
malý externí disk s displejem

Verbatim InSight: malý externí disk s displejem

Verbatim představil disk InSight, malý 2,5" externí disk obsahující displej, který zobrazuje jméno jednotky a dostupnou kapacitu. Displej je čitelný i v případě, kdy není disk připojen. V černém pouzdře ukrývá InSight úložnou kapacitu 500 GB. V obchodech je k dostání za 2989 Kč (doporučená maloobchodní cena).

Displej s rozlišením 21 x 128 pixelů využívá cholesterickou LCD technologii (ChLCD), která umožňuje zobrazení informací i bez zdroje napájení. Uživatelé tudíž mají zbývající úložnou kapacitu na očích. Jméno jednotky mohou také změnit, a tím snáze identifikovat disk obsahující data, která právě hledají.

InSight HDD váží 164 gramů a díky rozměrům 153 mm x 87 mm x 16 mm je vhodný pro mobilní použití. Data jsou přenášena prostřednictvím USB rozhraní, které se rovněž stará o napájení. Disk pracuje při 5400 otáčkách za minutu a obsahuje 8MB cache. Jeho součástí je software Nero BackItUp Essentials pro automatické zálohování a obnovení systému. Software umožňuje i šifrování záloh a jejich zabezpečení heslem, takže obsah je chráněn před neoprávněným přístupem i v případě ztráty disku.

Zdroj: Verbatim

Pavel Trousil

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení