Menu

Verbatim PhotoSave DVD

20.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
záloha fotek na pár kliknutí

Verbatim PhotoSave DVD: záloha fotek na pár kliknutí

Společnost Verbatim představila DVD disk, který umožňuje uživatelům jednoduše archivovat fotografie uložené na počítači. PhotoSave DVD, jak se tento nový produkt jmenuje, obsahuje software, který se automaticky spustí po vložení disku do DVD vypalovačky. Software pak provede uživatele krok za krokem celým procesem od vybrání obrázků po jejich vypálení na disk. Software je multijazyčný a komunikuje i v češtině. Cena jednoho kusu je 80 Kč včetně DPH. Cena balení 25 ks je 1999 Kč včetně DPH.

Hledání konkrétních fotografií na domácím počítači a proces vypalování není pro každého hračkou a tento disk by měl tuto činnost zjednodušit. Proto se software automaticky spustí a sám vyhledá fotografie uložené v PC aby uživateli stačilo jen kliknout na volbu „Vypálit". V manuálním režimu podporuje PhotoSave DVD funkci „search & burn", která umožňuje archivovat snímky na PC z připojeného digitálního fotoaparátu. S úložnou kapacitou 4,5 GB pojme DVD až 2 000 fotografií v 80 různých formátech.

PhotoSave DVD navíc umožňuje zápis do několika sekcí: uživatel vidí, kolik zbývá na disku volného místa, takže další fotografie může přidat později. Data přesahující 4,5 GB se automaticky rozdělí mezi několik disků PhotoSave DVD.

Zdroj: Verbatim

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení