Menu

Verbatim SSD ExpressCard

21.04.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
rychlejší než USB, kapacita až 64 GB

Verbatim SSD ExpressCard: rychlejší než USB, kapacita až 64 GB

Firma Verbatim Europe představila na letošním CeBITu novou ExpressCard SSD kartu pro uživatele notebooků. SSD (Solid State Drive) karta nabízí uživatelům PC s XP/Vista i uživatelům Mac OS X přídavnou paměť, která je až pětinásobně rychlejší než USB flash disky, nebo externí disky (klasické nebo SSD) připojené přes pomalejší rozhraní USB.

Verbatim ExpressCard SSD je založena na 34mm ExpressCard modulu (75mm x 34mm x 5mm) a v obchodech je k dostání ve třech kapacitách 16, 32 a 64 GB za 2149 Kč, 3799 Kč a 6999 Kč. Rychlost čtení je až 120 MB/s (800x) a zápisu až 30 MB/s (200x). Karta ExpressCard SSD navíc podporuje funkci Windows ReadyBoost ve Windows Vista.

Výhodou také je, že se vejde do Express Card slotu a snadno se tedy přenáší - na rozdíl od externího pevného disku. Disk může být ve slotu napořád. Disky se dodávají společně se zálohovací aplikací Nero BackitUp 4 Essentials.

Zdroj: Verbatim

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení