Jak správně uskladnit lithiové akumulátory: jsou i v powerbankách, tak pozor na riziko požáru
Nesprávně skladované akumulátory mohou nejen zbytečně ztrácet svoji kapacitu, ale v nejhorším…
Více než 40% nebezpečných webových stránek je z USA | foto: CHIP
Německo a Čína na druhém a třetím místě v žebříčku zemí s nejčastějším výskytem nebezpečných serverů
AVG Technologies představil výsledky své výzkumné studie. Nejvyšší počet nebezpečných webových stránek hostují navzdory všeobecnému přesvědčení servery ve Spojených státech amerických, tedy nikoli v zemích, jako je například Čína.
Výzkumná studie společnosti AVG Technologies vychází z analýzy hrozeb, hlášených celosvětově více než 110 miliony uživateli aplikací AVG LinkScanner za posledních šest měsíců. Výzkum poukazuje na nárůst výskytu malware přímým směrem ke koncovému uživateli; zaměřuje se obvykle na krádeže vstupních hesel do online bankovních účtů, kreditních karet, osobních údajů a hesel do sociálních sítí.
Detekce a analýza výzkumu je založena na unikátní metodě crowdsourcingu firmy AVG Technologies, která analyzuje obsah webových stránek a s pomocí vyspělé technologie AVG LinkScanner detekuje stránky škodlivé nebo nebezpečné. Výzkum AVG dokazuje, že výskyt škodlivého kódu se netýká pouze nezákonných serverů, umístěných v zemích se slabými zákony a nedbalým přístupem. Řada těchto infikovaných webových stránek je navíc legitimních, ale zneužitých hackery. Výzkum zjistil, že 44% nebezpečných nebo škodlivých serverů pochází právě z USA, druhé a třetí místo patří Německu a Číně. Každá z těchto zemí se podílí na hostování škodlivých serverů pouhými 5%. Ve Spojených státech zaznamenal výzkum AVG celkem 4.600 míst výskytu podvodných webových stránek. Je důležité vědět, že tento výzkum neposkytuje žádné informace o vlastnících nebo provozovatelích nebezpečných serverů. Kybernetičtí zločinci, či dokonce celé zločinecké sítě, mohou být a jsou kdekoli na světě.
„Výsledky této studie boří mýtus, že se škodlivý kód vyskytuje především v zemích bez dostatečných zákonů pro potírání elektronické kriminality,“ řekl technický ředitel společnosti AVG Technologies Karel Obluk. „Naše závěry dokazují mnohem vyšší výskyt nežádoucího obsahu na internetových serverech v USA, než v Asii nebo ve východní Evropě. Je to zřejmé od dob, kdy se Spojené státy staly primárním cílem kybernetického zločinu. V USA je velmi rozvinutá internetová infrastruktura, která umožňuje vysokou přístupnost a finanční nenáročnost tvorby všech potenciálních hrozeb. Mnohem více alarmující je však velmi rychle rostoucí počet napadených serverů v posledních šesti měsících. Postupy současných tvůrců škodlivého kódu jsou obtížně odhalitelné, tudíž průměrný uživatel netuší, zda stránka slouží škodlivému softwaru či ne. Webová ochrana v reálném čase je proto nezbytná.“
„Ještě důležitější je skutečnost, že v posledních šesti měsících bylo průměrně 50% domén, umístěných na zmíněných serverech, hostiteli škodlivého softwaru pouze jeden den či dokonce méně. Nestálá struktura pak ztěžuje jeho odhalení a zařazení do ochranných databází pro uživatele,“ dodává na závěr Karel Obluk.
Při online připojení k internetu by měli všichni uživatelé vždy preventivně vyhledat webovou ochranu. Příkladem takové ochrany může být například AVG LinkScanner, kerý je pro nekomerční účely dostupný zdarma na: www.linkscanner.avg.com.
Nesprávně skladované akumulátory mohou nejen zbytečně ztrácet svoji kapacitu, ale v nejhorším…
Microsoft svoje klávesnice opatřil speciální klávesou pro rychlejší spouštění Wordu, Excelu…
Pokud nabídka „Start“ přestala reagovat, nemusíte nutně restartovat počítač. Stačí…
V systému Windows 10/11 existuje několik způsobů vytváření snímků obrazovky, tzv. screenshotů…
Nesprávně skladované akumulátory mohou nejen zbytečně ztrácet svoji kapacitu, ale v nejhorším…
Tuhle otázku si vědci, literáti i filozofové kladou už od prvních úvah a pokusů s umělou…
Výzkumníci se pustili do velkého projektu, kterým je výroba počítačů poháněných strukturami,…
Edge dostal novou funkcionalitu. Můžete s ním konverzovat, dokáže analyzovat otevřenou…