Menu

Viera Cast

13.04.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
televizory Panasonic s internetem

Viera Cast: televizory Panasonic s internetem

Společnost Panasonic představila na svém 11. jarním Panasonic Festivalu novinky ze své nabídky, tedy fotoaparáty, kamery, Blu-ray přehrávače, notebooky a další. Nově bude na našem trhu prodávat i pračky a ledničky, ale hlavní pozornost byla věnována novým televizorům Viera.

Televizory Panasonic se vyrábí i v České republice v Plzni a v roce 2008 se jich zde vyrobilo okolo 3 milionů. Novinkou televizorů je nová technologie nazvaná NeoPDP, která umožňuje vyrábět ještě tenčí a energeticky úspornější (podle výrobce až o 50 %) plazmové obrazovky. Zvýšil se také kontrast a frekvence opakování obrazu.

Hlavní novinkou televizorů je ale funkce Viera Cast, která umožňuje uživatelům přehrávat i velké množství videomaterialů, které jsou dostupné na internetu. K dispozici jsou burzovní zprávy, sportovní kanál (Eurosport), ale hlavně archiv TV Nova (například seriály Comeback, Ordinace v růžové zahradě) a videa z YouTube.

Uživatelské rozhraní je „televizní" a nemá tedy nic společného z klasickým internetovým browserem. Kromě možnosti výběru uživatel může ve zdrojích i vyhledávat podle klíčových slov. Ta se pomocí dálkového ovladače zadávají podobně, jako se píše na mobilním telefonu. Kromě videí si na televizorech můžete prohlížet i fotografie uložené na serveru Picasa.com.

V nabídce bude 17 produktů s funkcí Viera Cast. Kromě televizorů to budou i Blu-ray přehrávače, takže o tuto funkci nemusí přijít ani majitelé starších televizorů. Podmínkou je samozřejmě přístup na internet přes ethernet.

Zdroj: Panasonic

Pavel Trousil

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení