Menu

Vodafone 3G

18.11.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
pokryta bude aspoň Praha

Vodafone 3G

Společnost Vodafone Czech Republic rozšiřuje svoji stávající mobilní síť o technologii UMTS. Zákazníci Vodafonu budou moci poprvé využít 3G síť ve vybraných částech Prahy v prvním čtvrtletí roku 2009. Díky aktuální vánoční nabídce mohou zákazníci používat mobilní internet v mobilních telefonech až do konce července zdarma.

Komentář redakce: Bylo na čase. Oskar, kterého Vodafone koupil, se totiž zavázal, že Praha bude pokryta signálem UMTS již v lednu 2008. A od té doby se nic nedělo. Nyní to tedy vypadá tak, že aspoň v Praze se rychlého internetu dočkáme. 3G nabízí i Telefónica O2, její pokrytí se ovšem také orientuje jen na Prahu, Brno a v malé míře na další česká města. T-Mobile bohužel vsadil na nekompatibilní technologií, takže sice má také sítě třetí generace (sám je označuje za 4G), bohužel hardwaru, který by jeho síť podporoval, je velmi málo. T-Mobile ovšem experimentuje s LTE, což je opravdu výjimečná technologie, která nabídne rychlost až 60 Mb/s. T-Mobile International nemá s touto technologií zkušenosti a právě na českém trhu by mohl LTE odzkoušet. Vše nasvědčuje tomu, že LTE by mělo být v provozu také během příštího roku.

Vratislav Klega


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení