Menu

Vyladění hlavní stránky Seznamu

14.04.2022 11:49 | Redakce Chip + Přidat komentář
Vyladění hlavní stránky Seznamu

Vyladění hlavní stránky Seznamu | foto: CHIP, Seznam

Přidejte si denní výběr článků z Chipu na hlavní stránku Seznamu. Můžete to provést jednoduše kliknutím na tlačítko nebo detailně pomocí našeho návodu.

Pokud používáte Seznam jako svou hlavní stránku pro čtení informací a vyhledávání na internetu, můžete si přizpůsobit její vzhled i obsah. Jednotlivé informační bloky lze myší přetahovat na libovolné místo, rušit je nebo nastavit počet zpráv od příslušného zdroje. Podmínkou je, že máte u Seznamu registraci – tedy, že buď používáte e-mailovou schránku seznam.cz, email.cz, post.cz, stream.cz, spoluzaci.cz nebo jste si přihlášení do Seznamu registrovali na váš libovolný e-mail.

rss-seznam2

Redakce Chipu také připravuje denní výběr svých článku a vy si tento informační kanál (tzv. RSS) můžete na Seznam snadno zařadit. Klikněte na svůj účet vpravo nahoře a zvolte „Nastavení“. Zvolte „Přidat boxíky“, do příkazového řádku vložte adresu www.chip.cz/rss a potvrďte vyhledávání. Pak už jen zaškrtněte položku „CHIP Online“ a dejte „Uložit“. Nový box Chipu na stránce najdete v pravém sloupci na poslední pozici. Chytněte jej myší za lištu a přetáhnete si na místo, kde na něj dobře uvidíte. 

Další tuning

Když už nastavujete vaši hlavní stránku na Seznamu, nebojte se udělat hlubší revizi. Využijte celou plochu moderních monitorů a v nastavení účtu klikněte „Pokročilé“ a přepněte na třísloupcové zobrazení obsahu. Dále znovu zvolte „Přidat boxíky“ a proveďte revizi zdrojů obsahu. Nejspíš budete překvapeni, jaké všechny nevyžádané informace se zbytečně natahují do vašeho počítače. Vypněte/zapněte zdroje informací a po uložení si jednotlivé boxy myší uspořádejte na obrazovce tak, abyste na očích měli vše důležité. Další nastavení můžete provést přímo v jednotlivých boxech kliknutím na lištu vedle jejich názvu. Zvolit můžete počet zobrazovaných zpráv a vypnout volbou „Zobrazovat náhled článků“. Tím můžete významně ušetřit místo a zobrazit na hlavní stránce více informací z preferovaných zdrojů. Nastavení hlavní stránky se změní také na libovolném počítači, kde se do Seznamu přihlásíte svým účtem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení