Menu

Vylepšená zrcadlovka pro začínající fotografy

20.04.2012 09:43 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost Nikon představila model D3200, novou digitální jednookou zrcadlovku se snadným ovládáním, která je určena pro začátečníky. Tento model je vybaven zdokonaleným režimem Průvodce, má mnohem vyšší rozlišení a podporuje nahrávání videa v rozlišení Full HD.

Model D3200 je následovníkem modelu D3100. Jde o výkonný fotoaparát s vysokým počtem megapixelů a videem v rozlišení Full HD. Pro začátečníky v oblasti fotografování digitální jednookou zrcadlovkou je záznam zjednodušen prostřednictvím režimu Průvodce, který naviguje jednotlivými kroky postupu fotografování pomocí pokynů a obrázků.
Režim Průvodce, který byl dříve součástí zrcadlovek D3000 a D3100, je nyní k dispozici ve třetí generaci. Obsahuje vylepšení, která pomohou uživatelům seznámit se s tvořivými možnostmi a provedou je po jednotlivých krocích. Zároveň s tímto režimem je aktivován i režim Assist Images (Pomocné fotografie), který používá vizuální příklady a pomůže získat přesnou představu o požadovaném snímku.
Automatický systém rozpoznání scény analyzuje fotografovanou scénu a upraví zaostření, expozici a vyvážení bílé barvy. Fotoaparát může pracovat automaticky v režimu „ Scene Auto Selector“ (Automatická volba scény) a režimech živého náhledu a scény, kdy je použito nejvhodnější nastavení.
Rozlišení 24,2 milionů pixelů modelu D3200 (téměř dvojnásobek oproti D3100) dovoluje pořídit snímky s bohatými detaily. To znamená, že můžete fotografie ořezat nebo si je vytisknout ve velkém formátu. Citlivost ISO 100 – 6 400 (s možností rozšíření na ekvivalent hodnoty 12 800) pomáhá vyfotografovat ostré snímky i ve slabém světle. Rychlost snímání je až 4 snímky za sekundu (u modelu D3100 to bylo 3 sn./s). TFT displej aparátu má úhlopříčku 3“ a rozlišení 921 000 bodů.

Vylepšené HD videosekvence

Videosekvence můžete pořídit v rozlišení Full HD (1 080p) pomocí snadno dostupného tlačítka videozáznamu. Fotoaparát je vybaven vysoce kvalitním vestavěným mikrofonem a použít lze i vstup pro volitelný externí mikrofon. Videosekvence lze v přístroji upravovat výběrem počátečního a koncového bodu i uložením vybraných kompozic.
Díky volitelnému mobilnímu WiFi adaptéru WU-1a je možné bezdrátově přenášet fotografie z fotoaparátu do jiného zařízení se systémem Android. A fotoaparát lze prostřednictvím inteligentního zařízení dokonce dálkově ovládat.
Rozměry a hmotnost jsou téměř identické, jako u staršího modelu, tady 125 x 96 x 76,5 mm a 505 g. Předpokládaná cena zrcadlovky D3200 s objektivem AF-S DX 18-55 je 16 290 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení