Menu

Vylepšené zpracování digitálních fotografií

12.03.2012 16:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Programu Adobe Photoshop Lightroom je nyní dostupný ve verzi 4 a to jak pro Mac OS, tak pro Windows. Lightroom je nástroj pro zpracování digitálních fotografií pomáhající amatérským a profesionálním fotografům rychle importovat, spravovat, vylepšovat a prezentovat své snímky.

Lightroom 4, který byl vydán v lednu letošního roku jako veřejná beta verze, je nyní fotografům k dispozici za cenu 109 EUR. Upgrade stojí 62 EUR. Lightroom 4 nově nabízí technologii pro zpracování stínů a světel, schopnost vytvářet fotografické knihy, ovládací prvky pro další lokální přizpůsobení a lepší podporu zpracování videa.

Nové funkce ve 4

Nové ovládací prvky nastavení maximalizují dynamický rozsah fotoaparátů a obnovují detaily stínů a světel. Software obsahuje vylepšené automatické úpravy pro dynamické nastavení hodnot expozice a kontrastu a další ovládací prvky pro lokální úpravy, včetně redukce šumu, moaré a vyvážení bílé barvy.
Lightroom 4 poskytuje fotografům nástroje k vytvoření fotografických knih díky ovládacím prvkům pro práci s textem a řadě šablon, stejně jako přímému odkazu pro vytvoření fotoknihy v rámci modulu Kniha. Nový modul Mapa zobrazuje obrázky, které mají již přiřazené umístění, poskytuje ovládací prvky pro označení místa pořízení fotografie a možnost nastavit si nejčastější umístění pro přiřazování oblíbených lokalit.
Podpora videa nyní poskytuje fotografům možnost přehrát, oříznout a extrahovat snímky z videoklipů natočených pomocí digitálních zrcadlovek, kompaktních fotoaparátů a smartphonů. Na videoklipy lze aplikovat přednastavené úpravy určené speciálně pro video nebo použít mnoho standardních ovládacích prvků Lightroomu pro úpravu obrazu. Výsledné video lze exportovat do souborů standardu H.264 nebo zveřejnit přímo na Facebooku nebo Flickru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení