Menu

Vytváření atraktivních portrétních snímků

19.08.2016 12:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář

Ucházíte-li se o práci, většinou nemusíte povinně ke svému životopisu přikládat fotografii. Pěkná fotografie však samozřejmě může zvýšit šance na pozvání k pohovoru. 

vůli vkusné fotografii ale nemusíte nutně navštěvovat profesionálního fotografa. Stačí dodržovat následující pravidla.
Oblečení : Vyhněte se křiklavým barvám a nápadným vzorům. Vezměte si na sebe něco v podstatě obyčejného, jako například košili, a hlavně něco pohodlného, v čem se budete cítit dobře.
Pozadí : Ideální je samozřejmě světlé jednobarevné pozadí. Hlavně se opět vyhněte nápadným barvám a vzorům, které by zbytečně přitahovaly pozornost diváka.
Poloha : Stoupněte si asi 30–50 cm od pozadí a s přátelským výrazem ve tváři se dívejte přímo do objektivu fotoaparátu. Fotografie by měla zachycovat pouze horní část vašeho těla a celý obličej.
Světlo : Světelné podmínky jsou pro dobrý snímek podstatné. Kromě blesku můžete použít a v místnosti rozmístit další světla a lampy. Ujistěte se, že jste vytvořili přirozené prostředí, a vyhněte se studenému nebo velmi bílému světlu. Váš obličej a horní část těla by měly být jasně viditelné a neměly by je pokrývat žádné stíny.
Fotograf : Ačkoli si můžete pořídit snímek i sami pomocí stativu fotoaparátu a zpožděné, případně dálkové spouště, bude lepší, když o vyfotografování požádáte někoho jiného. Snižuje to stres, budete mít více času se připravit a pořídit více snímků. Zajímavý je samozřejmě i názor někoho jiného, který snímek je ten pravý. V případě, že nikoho nemáte, je lepší použít dálkovou spoušť – například prostřednictvím aplikace mobilního telefonu.
Formát : Pro velikost fotografie neexistuje žádné jasně stanovené pravidlo, už vzhledem k tomu, že fotografie nejsou povinné. Obvyklý formát je ale 6 × 4 cm. Pokud chcete mít snímek větší, měli byste alespoň zachovávat poměr stran, nicméně na výšku by fotografie neměla mít více než deset centimetrů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení