Menu

Vývoj aplikací pro Kinect na PC

22.06.2011 07:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
Vývoj aplikací pro Kinect na PC

Vývoj aplikací pro Kinect na PC | foto: CHIP

Společnost Microsoft uvolnila ke stažení betaverzi vývojářského rozhraní Kinect SDK for Windows, které umožní programátorům využívat všechny funkce pohybového senzoru Kinect v aplikacích pro operační systém Windows 7.

SDK (Software Development Kit) je určen pro nekomerční využití v akademické a výzkumné oblasti. Stáhnout jej lze bezplatně na adrese research.microsoft.com/kinectsdk. Komerční verze bude ohlášena později.
Vývojářský balíček obsahuje kompletní dokumentaci nutnou k vývoji aplikací, ovladače a API s přístupem k nekódovaným výstupním informacím senzoru. S pomocí vývojářské aplikace Microsoft Visual Studio 2010 lze aplikace s podporou pohybového senzoru Kinect vyvíjet v jazycích C++, C# nebo Visual Basic.

Funkce podporované SDK:

  • Přístup k nekódovaným výstupním informacím senzoru: vývojáři mají kompletní přístup k výstupním datům z hloubkového senzoru, barevné kamery a soustavě mikrofonů.
  • Sledování skeletu uživatele: SDK umožňuje sledování pohybu kostry až dvou uživatelů pro vývoj aplikací ovládaných gesty hráčů.
  • Pokročilé zvukové nástroje: vývojáři mají k dispozici pokročilé nástroje pro tlumení šumu, ozvěny a dalších rušivých elementů. SDK lze jednoduše propojit s nástrojem rozpoznávání hlasu přímo ve Windows.
  • Kompletní dokumentace: SDK obsahuje více než 100 stran technické dokumentace. Vývojáři navíc mají k dispozici detailní postupy jak krok za krokem dosáhnout prvních výsledků.


Pohybový senzor Kinect je původně navržen jako periferie pro herní konzoli Xbox 360 umožňující ovládání her bez nutnosti použití jakéhokoliv ovladače. Krátce po svém uvedení na trh zvedl Kinect vlnu zájmu nejen mezi hráči, ale i technologickými nadšenci a vědeckými skupinami. Složitou cestou začaly vznikat neoficiální aplikace a technologie, využívající senzor Kinect v netradičních oblastech. Nový vývojářský balíček od společnosti Microsoft nyní umožní snazší vývoj aplikací pro Kinect i na platformách s operačním systémem Windows.
SDK vznikl ze spolupráce divizí Microsoft Research a Interactive Entertainment Business jako podpora vývojářů, zkoumajících možnosti využití senzoru Kinect v nových oblastech.Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení