Menu

Western Digital jde do SSD

29.03.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
WD koupilo společnost SiliconSystems

Western Digital jde do SSD

WD koupilo společnost SiliconSystems

Známý výrobce magnetických pevných disků se připravuje na vstup do segmentu flashových pamětí. Vlastně jde spíše o comeback, protože první flash drive vyvinul společně se společností SanDisk již v roce 1989 a podle údajů společnosti se jednalo o první disk tohoto typu na světě.

Ale zpět k současnosti. Western Digital koupil za 65 milionů dolarů (v hotovosti) společnost SiliconSystems, která je jedním z největších dodavatelů SSD pro trh s embedovanými systémy. Společnost SiliconSystems se od svého založení v roce 2002 zaměřovala na vývoj a výrobu spolehlivých a výkonných zařízení pro síťové komunikace a lákařský, vojenský a kosmický průmysl, tedy pro trh, který v roce 2008 představoval přibližně třetinu ze světového obratu s Solid State Disky (400 milionů USD). Do produktového portfiolia SiliconSystems patří SSD disky s rozhraním SATA, PC Card, USB, EIDE a CompactFlash (2,5" zařízení), stejně jako 1,8" CF disky. WD sice naskakuje do poměrně rozjetého vlaku, ale bude se nyní moci spolehnout na stávající intelektuální vlastnictví a zkušenosti vývojářů ze SiliconSystems, což může náskok konkurence výrazně zkrátit. Integrace společností má okamžitou platnost a z firmy SilicinSystems se stala divize WD Solid-State Storage.

Zdroj: WD

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení