Menu

Western prodal již 10 milionů disků plněných heliem

14.10.2016 11:35 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Western prodal již 10 milionů disků plněných heliem

Western prodal již 10 milionů disků plněných heliem | foto: CHIP

Firma Western Digital oznámila dosažení hranice 10 milionů prodaných pevných disků plněných heliem. Tento typ disků představil Western Digital před čtyřmi lety. Pevné disky na platformě HelioSeal posunují hranice kapacity. 

Kořeny společnosti Western Digital sahají až do doby před 60 lety, kdy byl vyroben první pevný disk. Technologie HelioSeal rozvíjí budoucí technologie magnetického záznamu dat a umožní ještě vyšší hustotu zápisu pevných disků typu HDD, které jsou navrženy pro podnikové aplikace a aplikace s vysokým pracovním zatížením. Disky plněné heliem jsou vhodné také pro využití při aplikacích IoT (internet věcí), zpracování dat a pro sociální media.

Platforma HelioSeal překlenuje tři generace a umožňuje dosáhnout u dnešních pevných disků HDD nejvyšší hustoty zápisu. Dalším z benefitů disků s technologií Helioseal je efektivita provozu. Disky významně snižují celkové náklady na vlastnictví (TCO). 76 EB dat uložených na 10 milionech pevných disků plněných heliem by každý den ušetřilo vice než 1 milion KWh energie. 8 TB disky plněné vzduchem by spotřebovaly dvojnásobek energie.

Western Digital nabízí platformu HelioSeal s produkty podnikové třídy (pod značkou HGST to jsou disky Ultrastar He10 a Ultrastar He8, a pod značkou WD pak WD Gold), a pro aplikace NAS a bezpečnostních kamer (disky WD Red, WD Red Pro a WD Purple). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení