Menu

WhatsApp: na desktopu bude k dispozici dlouho očekávaná funkce

21.12.2020 09:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp: na desktopu bude k dispozici dlouho očekávaná funkce

WhatsApp: na desktopu bude k dispozici dlouho očekávaná funkce | foto: Simon Steinberger/Pixabay

WhatsApp zahájil uvolňování funkcí pro zvukové i video hovory také pro uživatele stolních počítačů. Tato funkce je momentálně k dispozici pouze několika uživatelům, brzy by ale měla být k dispozici všem.

Zejména v době koronavirových omezení jsou pro mnoho uživatelů hlasové a video hovory mnohem důležitější, než dříve. V mobilních verzích WhatsApp pro Android a iOS uživatelé mohou už dlouhou dobu volat svým přátelům a rodinám jak pouze hlasově, tak i s přenosem obrazu. Uživatelé desktopové verze zatím tuto možnost neměli.

Podle novinky dobře informovaného blogu WABetaInfo to ale chtějí vývojáři oblíbeného messengeru změnit. V souladu s tímto záměrem WhatsApp momentálně začíná zavádět pro vybrané uživatele PC video a zvukové hovory. Několika uživatelům verze beta se nedávno objevily v horní části obrazovky chatu dva nové symboly pro obě varianty volání.

Vypadá to, že novou funkci WhatsApp prozatím uvolňuje jen velmi pozvolna. Zatím bylo je jen pár uživatelů, kteří ve svém prostředí komunikátoru zaznamenali nové ikony volání.

Volání přes WhatsApp z prostředí stolních počítačů: k aplikaci musí být připojen smartphone.

whatsappbetacalls1

WhatsApp Desktop: ikony hovorů najdete v horní části obrazovy chatu, hovory se zobrazují jako samostatná okna vpravo. | Zdroj: WABetaInfo

Pokud máte příchozí hovor přes WhatsApp Desktop, otevře se samostatné okno, ve kterém lze hovor přijmout, odmítnout nebo ignorovat. Pokud jste volající, otevře se také vyskakovací okno, ve kterém lze zobrazit stav hovoru.

Malým omezením pro uživatele stolních počítačů ale je, že aby bylo možné zahájit nebo přijmout hovor, musí být k aplikaci zjevně připojen smartphone. Hovory přes webovou kameru a mikrofon, které jsou integrované do většiny notebooků a používají se například při voláních přes Zoom, Microsoft Teams a další služby, alespoň prozatím nejsou možné.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.