Menu

WhatsApp: tři další novinky už klepou na dveře

07.06.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp: tři další novinky už klepou na dveře

WhatsApp: tři další novinky už klepou na dveře | foto: Alexander Shatov/Unsplash

Generální ředitel společnosti WhatsApp v rozhovoru prozradil další podrobnosti o budoucnosti messengeru. Podle jeho slov se brzy objeví tři nové špičkové funkce v beta verzi aplikace.

WhatsApp by měl brzy získat další tři špičkové funkce. Vyplývá to z rozhovoru mezi zástupci serveru WABetaInfo, generálním ředitelem WhatsAppu, Willem Cathcartem, a zakladatelem Facebooku, Markem Zuckerbergem. První z nich je, že uživatelé aplikace WhatsApp budou moci nastavit automatické mizení zpráv v chatech jako jedno ze základních nastavení, které se bude poté aplikovat na všechna komunikační vlákna. Doposud se to muselo ve WhatsAppu nastavovat individuálně pro každý chat nebo skupinu zvlášť. WABetaInfo o tom píše ve svém příspěvku s názvem: "Mark Zuckerberg and Will Cathcart confirm to WABetaInfo 3 features to come on WhatsApp!".

Kromě toho bude k dispozici také funkce »View Once«. Při tomto nastavení jsou multimediální přílohy, jako jsou například fotografie nebo videa, odesílána tak, aby je příjemce mohl otevřít pouze jednou. Poté příloha opět zmizí v historii aplikace WhatsApp. Pořídit snímek obrazovky bude samozřejmě možné stále, ale citlivé údaje nebo obsah odeslaný prostřednictvím obrázků rychle zmizí z komunikačního vlákna.

WhatsApp: konečně také na více zařízeních

wathreenews

Hned tři nové funkce budou postupně uvolněny v beta verzi WhatsAppu: automatické mazání zpráv v základním nastavení, multimédia na jedno shlédnutí a podpora více zařízení. | Zdroj: Tushar Mahajan/Unsplash

V neposlední řadě Zuckerberg potvrdil, že by měla být brzy spuštěna podpora více zařízení. To poté uživatelům dovolí používat účet WhatsApp na více chytrých telefonech současně. Zprávy se pak synchronizují ve všech zařízeních (maximálně ve čtyřech najednou). Jak vysvětluje šéf Facebooku, byla to technická výzva. Nicméně funkce by se měla objevit v beta verzi WhatsAppu pro Android už v průběhu příštích dvou měsíců.

Zástupci provozovatele zatím neupřesnili, kdy by měly být nové funkce, oznámené pro beta verzi WhatsAppu pro Android, dostupné také pro uživatele zařízení s iOS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Technicka vyzva ?

    Staci se podivat na ostatni kecalky … to co fakebook vidi jako vyzvu mel vyresene uz Viber … pred deseti lety … to jen Wwhatsapp pod vedenim FB zaspal a jeho PC aplikace pozaduje lit pripojeny a nabity telefon … diletanti a neumetelove

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení