Menu

Windows 10 Update Pack: nouzová záplata řeší díry v Internet Exploreru

25.09.2019 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 10 Update Pack: nouzová záplata řeší díry v Internet Exploreru

Windows 10 Update Pack: nouzová záplata řeší díry v Internet Exploreru | foto: CHIP

Podle hesla "dobrá záplata – poloviční výhra" Microsoft vydal kumulativní update pro Windows 10. Mimo jiné záplatuje Internet Explorer.

Ne vždy je politika aktualizací systému Windows 10 srozumitelná. Tentokráte však má Microsoft platný důvod, proč svým uživatelům dodává kumulativní aktualizace: nouzové opravy záplatují mezery v aplikaci Internet Explorer. Přibližně dva týdny po termínu oficiálního Patch Day jsou tyto aktualizace k dispozici pro nejnovější verzi Windows 10 s označením 1903 a předchozí verze označené 1809, 1803, 1709, 1703, 1607 a 1507.

Současné opravy záplatují chybu ve Windows, která umožňovala převzít kontrolu nad webovou stránkou prostřednictvím cizích počítačů. Postiženy jsou verze prohlížečů Internet Explorer 9, 10 a 11. Bezpečnostní mezera byla označena za kritickou, proto by uživatelé měli reagovat rychle a updatovat ručně.

Pokud vás zajímá přesně, jaké chyby menšího a většího rozsahu Microsoft opravil, klikněte na příslušné stránky podpory:

Jakou používám verzi Windows 10?

Pokud si chcete ověřit, jakou verzi máte nainstalovanou na svém počítači nebo notebooku a jakou aktualizaci byste tedy měli stáhnout a instalovat, stiskněte klávesu "Windows" a poté zadejte "winver". V části "Nejlepší shoda" vlevo nahoře v zobrazeném okně zvolte "winver Spustit příkaz" a v zobrazeném okně s detaily vaší instalace už vidíte verzi vašich Windows 10 a číslo sestavení. Pokud byste si chtěli ručně stáhnout a instalovat update pro vaší verzi sami, instalační sadu najdete v Katalogu služby Microsoft Update.

Pokud nemáte nějaký důvod držet se starší verze Windows, důrazně doporučujeme upgradovat systém na nejnovější verzi s číselným označením 1903 (květnová aktualizace). Doporučeným nástrojem Microsoftu pro instalaci updatu a aktualizaci Windows 10 je Průvodce aktualizací systému (Windows 10 Update Assistent).

Windows 10 Update Assistant 1.4.9200.22749 dobrý
Pomocí nástroje Windows 10 Update Assistant provedete aktualizaci Windows 10 na nejnovější verzi, "květnový update". stáhněte si

Bezpochyby jde o důležitou aktualizaci

Pokud používáte Internet Explorer, je důležité abyste nově vydané kumulativní opravy instalovali. Tentokráte je nutné instalovat aktualizace ručně, protože automatické aktualizace Windows 10 budou pravděpodobně k dispozici až příští Patch Day.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení