Menu

Windows 11 přijdou dříve: tajný dokument Intelu obsahuje nové datum spuštění

20.07.2021 11:05 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 11 přijdou dříve: tajný dokument Intelu obsahuje nové datum spuštění

Windows 11 přijdou dříve: tajný dokument Intelu obsahuje nové datum spuštění | foto: Microsoft

Windows 10 mají oficiálního nástupce. Microsoft skutečně na trh uvádí Windows 11 a nový operační systém mění mnoho věcí, například vzhled, ale také zvyšuje systémové požadavky. Podle nově objevených dokumentů Intelu by Windows 11 mohly být uvedeny na trh dříve, než se očekávalo.

Už dlouho bylo jasné, že na podzim 2021 má dojít k zásadní aktualizaci designu Windows 10. Pak ale Microsoft vytáhl z klobouku Windows 11. První uživatelé programu Windows Insider už několik týdnů mohou stahovat nové sestavy systému Windows 11. Ten má být hotov ještě v roce 2021 a oficiálně se hovořilo o sezóně volných dnů kolem Vánoc. Windows 11 tak měly být předčasným vánočním dárkem.

Nedávno se dokonce hovořilo o ještě dřívějším uvedení na trh, a to v říjnu. To ale Microsoft prozatím nepotvrdil. Nicméně společnost Intel poskytuje další podklady podporující teorii dřívějšího startu. V poznámkách k vydání jednoho z grafických ovladačů jsou Windows 11 uvedeny jako jeden z podporovaných systémů. U každé položky je přidán měsíc vydání; v případě systému Windows 11 je to říjen 2021.

Další otazníky vyvstávají kolem dostupných verzí. Nedávno se ale objevil seznam organizace Bluetooth SIG, ve kterém je uvedeno sedm verzí systému Windows 11:

  • Windows 11 Home
  • Windows 11 Pro
  • Windows 11 Pro Education
  • Windows 11 Pro for Workstation
  • Windows 11 Education
  • Windows 11 Enterprise
  • Windows 11 Mixed Reality

Tento seznam nemusí být úplný, ale je alespoň orientační. Pro soukromé uživatele jsou stejně zajímavé pouze Windows 11 Home a Windows 11 Pro. V souvislosti s upgradem se hovoří také o zvýšených hardwarových nárocích. Pokud si chcete ověřit, zda je váš systém "Windows 11 Ready", lze k tomu použít nástroj WhyNotWin11. Microsoft měl k tomuto účelu vlastní utilitu, kterou ale po vlně uživatelské kritiky prozatím stáhl.

Pokud plánujete aktualizovat z Windows 10 Home, získáte také Windows 11 Home, z Windows 10 Pro přejdete na Windows 11 Pro.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení