Tip:volně dostupný editor fotografií provede hromadné úpravy
Chcete převést větší množství fotografií z dovolené do jiného formátu, změnit jejich velikost…
Vynález, který umožnil lidem po celém světě vytvářet a sdílet informace v biliónech kopií a laserových tisků, oslavil na konci října 70 let. První fotokopie byla vytvořena v roce 1938 v provizorních laboratořích v salónku hotelu Astoria v newyorské čtvrti Queens. Na kopii uchované v Smithsonian Institution je zpráva „10-22-38 ASTORIA". Jednoduchý způsob kopírování dokumentů vynalezl vědec a patentový advokát Chester Carlson.
Nezávislá konzultační společnost Infotrends odhaduje, že letos bylo vytištěno a okopírováno 3,08 biliónů stránek na strojích, které navazují na Carlsonův vynález. „Efektivní využití informací je základem dnešního globálního obchodu a vynález Chestra Carlsona odstranil zeď, která zadržovala informace před těmi, kdo je potře
bovali," řekla Sophie Vandebroek, Chief Technology Officer společnosti Xerox a prezidentka Xerox Innovation Group.
Carlson odmítl fotografické postupy a experimentoval s elektrostatickými vlastnostmi a materiály, které byly fotoelektrické, a jejichž elektrické vlastnosti se změnily při ozáření světlem. Proces, který vynalezl, byl nazván xerografie, přičemž toto pojmenování vychází z řeckých slov xeros (suchý) a graphein (psaní). Trvalo však ještě dalších dvacet let než malá newyorská společnost Haloid, z níž se později stal Xerox, tento proces využila obchodně.
Xerox vynález využívá ve svých výrobcích, řešeních a službách a poskytuje licence nebo je prodává jiným subjektům. V roce 2007 získala společnost celosvětově 584 patentů, což je o 5 % více než v roce 2006. Více informací o technologiích Xerox a značkových licencích naleznete na adrese http://www.xerox.com/innovation.
Zdroj: Xerox
Pavel Trousil
Chcete převést větší množství fotografií z dovolené do jiného formátu, změnit jejich velikost…
Rozpracované projekty, závěrečné zprávy, dopisy – stačí jedno nepozorné kliknutí a data jsou…
Do operačního systému Windows 10 je plně integrována cloudová služba OneDrive. Co když ale…
Stejně jako mnoho jiných prohlížečů má i Microsoft Edge integrovanou funkci na správu…
Ukazují to data agentury NMS Market Research o postoji Čechů k umělé inteligenci. Jen 15…
Více než 1100 podpisů od vlivných technologických podnikatelů a expertů se připojilo k…
Evropský parlament odhlasoval přísnější pravidla pro online nakupování. Na co se uživatelé…
Miliardový čínský obr, Alibaba, plánuje restrukturalizaci. Rozhodnutí přichází v době, kdy…