Menu

Xerox Phaser 7500

15.10.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
barva slovy

Xerox Phaser 7500: barva slovy

Společnost Xerox představila novou barevnou tiskárnu, která je určena pro kancelářské prostředí. Tiskne rychlostí až 35 stran formátu A3 za minutu a nabízí funkce jako je automatický oboustranný tisk, tisk brožur a třídění. Pracuje s formátem papíru až SRA3 a s vysokogramážními papíry do 280 g/m2, takže se hodí i pro výrobu plakátů, brožur a vizitek.

Tiskárna Phaser 7500 je dále vybavena zajímavou technologií pro práci s barvami s názvem Color by Words (Barva slovy). Tato technologie umožňuje pomocí popisů vytvořených z předdefinovaných slovních spojení zadat požadovanou změnu barev tisknutého dokumentu. Pokud si například uživatelé vyberou z nabídky slov a příkazů, jako je „pleťové odstíny růžovější", „modrá obloha výraznější" nebo „zelená tráva sytější", dojde k odpovídajícímu jemnému doladění barev, aniž by ostatní barvy byly korekcí dotčeny.

Pokud je například tištěn soubor fotografií a je zvolena korekce pro pleťové barvy, budou korekcí ovlivněny pouze fotografie obsahující takové barvy. Jednotlivé popisy barevných korekcí lze kombinovat s možností určení jejich pořadí. Lze tak provést několik korekcí zároveň. Prozatím je tato technologie implementována pouze v anglickém ovladači. Ostatní funkce jsou plně zachovány v české verzi i dalších lokalizacích.

Doporučená koncová cena barevné tiskárny Phaser 7500 začíná již na 57 500 Kč (bez DPH). Malé a středně velké pracovní skupiny s ní získají podporu Adobe PostScript 3, barevnost dle systému PANTONE a rozlišení 1200 x 1200 dpi.

Zdroj: Xerox

Pavel Trousil

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení