Menu

Xerox WorkCentre 7400

18.05.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Xerox tiskne pomocí LED až 1 200 x 2 400 dpi

Xerox WorkCentre 7400: Xerox tiskne pomocí LED až 1 200 x 2 400 dpi

Firma Xerox uvádí novou řadu barevných multifunkčních zařízení s novu technologií HiQ LED. Jde o řadu WorkCentre 7400 jejíž vlastnosti jsou založeny na zcela nové generaci LED osvitu s názvem HiQ LED, kterou vyvinula společnost Xerox ve spolupráci s japonským producentem optického skla a optických prvků Nippon Electric Glass.

Řada, která obsahuje modely WorkCentre 7425/7428/7435, přináší rekordní fyzické rozlišení v oblasti LED tisku, a to 1 200 x 2 400 dpi. To je umožněno dvojnásobnou hustotou HiQ LED diod. Technologie HiQ LED (High Quality LED), kterou nová řada disponuje, se od klasické LED technologie odlišuje také mikročočkovým optickým elementem a patentovaným HiQ čipem, který celý proces řídí. Každá z téměř 43 800 LED diod disponuje vlastním kalibračním senzorem, který kontroluje její svítivost a v případě potřeby zajistí prostřednictvím HiQ čipu příslušnou korekci.

Stroje řady WorkCentre 7400 umožňují skenovat do e-mailu, faxu a souborů PDF a PDF/A včetně prohledávatelného textu s podporou češtiny a řady dalších jazyků. Stačí tedy do skeneru vložit dokument a ten se převede do PDF a to nejen do bitmapy, ale zároveň je pomocí OCR text převeden i do textu, v kterém se následně může vyhledávat.

Zajímavá je i funkce Print Around, díky níž v případě pozastavení jedné úlohy kvůli nedostatku zdrojů (například požadavek na speciální papír nebo formát) další úlohy pokračují v tisku a ostatní uživatelé se tak nezdržují.

Rychlost tisku a kopírování je až 35 stránek za minutu v barvě i černobíle, celková kapacita papíru je přes 5 000 listů a k dispozici jsou i dokončovací možnosti, jako je sešívání, výroba brožur či děrování.

Řada WorkCentre 7400 je v České republice v prodeji za cenu začínající na 120 000 Kč bez DPH v závislosti na výbavě.

Zdroj: Xerox

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení