Menu

Xperia M2 Aqua - vodotěsný smartphone střední třídy

19.08.2014 10:49 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Xperia M2 Aqua - vodotěsný smartphone střední třídy

Xperia M2 Aqua - vodotěsný smartphone střední třídy | foto: CHIP

Společnost Sony Mobile dnes představila model Xperia M2 Aqua – první chytrý telefon, který přináší vodotěsnou technologii do střední třídy mobilů. Může se pochlubit i designem Sony OmniBalance a fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů.

01-xperia-m2-aqua-white-group-72dpi-nahled

Xperia M2 Aqua je podle výrobce příkladem toho, že dnes i chytrý telefon střední třídy může mít špičkové vybavení a funkce. Jde o první chytrý telefon dané třídy, který díky vylepšené technologii nabízí nejvyšší míru vodotěsnosti, a tím pádem má i nejvyšší rating vodotěsnosti (IP65/68) u chytrého telefonu vůbec. Xperia M2 Aqua je dále vybavena procesorem Qualcomm Snapdragon 400 s čtyřjádrem v taktu 1,2 GHz  a konektivitou 4G a LTE. Baterie s kapacitou 2300 mAh, která je největší mezi chytrými telefony dané třídy, zajistí celodenní provoz. Pokud potřebujete od baterie ještě větší výdrž, můžete využít režim Battery STAMINA. 

14-xperia-m2-aqua-white-in-water-72dpi-nahled

A co se týče fotografování, Xperia M2 Aqua je vybavena fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a technologiemi Sony, například snímačem Exmor RS pro mobilní zařízení, technologií HDR, stabilizací SteadyShot pro záznam videa, foto a video aplikacemi Sony Xperia Camera Apps, a samostatným ovládacím tlačítkem pro fotografování nebo natáčení usnadní na souši i ve vodě. Xperia M2 Aqua umí přehrávat fotografie i filmy ve skvělé kvalitě. Jasný qHD displej s úhlopříčkou 4,8 palce nabízí syté a živé barvy a je viditelný z širokých úhlů.

23-xperia-m2-aqua-lifestyle-72dpi-nahled

Xperia M2 Aqua je vybavena technologií NFC od Sony, takže umožňuje propojení na jeden dotek s celou řadou dalších zařízení Sony a nositelným příslušenstvím řady Sony SmartWear, včetně sluchátek, reproduktorů, domácích audio systémů, televizí a dalších. M2 Aqua se bude nabízet v bílé a černé barvě. Do distribuce v České republice vstoupí na podzim 2014 exkluzivně u Vodafone.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení